Advert

KENDİNİ TANIMA DURAĞINDA İNECEK VAR!

1998 yılında Manavgat’ta ilk kitap evini açan Devrim Çetin, bir ilke daha imza atarak Çetin Kitabevi-Kafe’yi açtı.

KENDİNİ TANIMA DURAĞINDA İNECEK VAR!
Bu içerik 136 kez okundu.
Advert

Manavgat’ta birçok kafe olmasına rağmen okur severlerin, oturup rahatlıkla kitap okuyabileceği bir mekânın eksikliğinin yıllardır hissedildiğine vurgu yapan Devrim Çetin, “Böyle bir eksikliği tamamlama şansına sahip olduğum için çok mutluyum” dedi. 98 yılından bu yana Manavgat’a okumayı sevdiren ve okuyucuların ilk durak yeri olan Çetin Kitabevi açtığı Kitabevi-Kafe ile okuyucu kitlesini biraraya getirmeyi hedeflediğini de söyledi.

 

Sevdiğiniz yazarla sohbet imkânı

 

Kitap alana ücretsiz çay ikramında bulunan Çetin-Kafe Kitabevi şimdiden okuyucuların ilk durak yeri olmayı başardı. Nazım Hikmet Ran, Yaşar Kemal, Aziz Nesin, Sabahattin Ali, Peyami Safa, Orhan Veli Kanık, Özdemir Asaf, Ahmet Hamdi Tampınar, Namık Kemal, Oğuz Atay, Atilla İlhan vb… gibi ülkemizin değerli yazar ve şairlerinin resimleri ile kaplanan masalar büyük ilgi ile karşılandı. Okuyucuların, sanki onunla birlikte o kitabı okuyor izlenimi veren kitabını aldığı yazarın masasında oturup kitabını okuyabileceği bir ambiyans yaratılması mekâna ayrı bir özellik katıyor. Kendi emeği ile uzun yıllardır Manavgat’a kitap okumayı aşılayan ve kültür eksikliğini gidermeye çalışan Devrim Çetin, “çok küçük yaşlarda boyama kitabı hediye ettiğim çocuklar bugün doktor, mühendis, öğretmen olarak karşıma çıkıyor. Ve mezun olduklarında yanıma gelip o ilk heyecanlarını benimle paylaşıyorlar. Bu özel duyguyu hiçbir şeye değişmem” diyerek insan yetiştirmenin anlamını bizlere bir kez daha kanıtlıyor.

 

 

 

 

 

Bu durakta huzur bulacaksınız

 

Devrim Çetin açtığı Kitap-Kafe’yi “Kendini Tanıma Durağı” olarak tanımlayarak şunları dile getirdi: “Turgut Uyar’ın ‘Kendine Bakma Durağı’ vardır burası da öyle bir yer. İnsanların kendini tanıma durağı. Ben kendi emeğimle bugünlere kadar bu mesleği layıkıyla yapmaya çalıştım. Manavgat’ın bir eksiği olan Kitabevi-Kafe’yi açtım. Yıllardır kafamda böyle bir plan vardı bugünlere kısmetmiş. Manavgat’ta çok lüks yerler var. Her şeyi satın alabiliriz fakat satın alınmayacak tek şey kültürdür. Burası aynı dili konuşanların yeri olacak. Bir nebzede olsa okumayla fikir fakirliğimiz giderilecek. Okuyucularımız sevdikleri yazarların masasında, yanındaymış gibi onlarla kitap okuyabilecek. Birçok insan henüz çoğu yazarlarımızın kim olduğunu dahi bilmiyorlar. Masalarda fotoğraflarını görünce merak edip soruyor ve araştırıyorlar. Hangi kitapları var bakıyorlar. Bu da bizim için çok önemli. Manavgat’ın kültürünün gelişmesi için elimden geleni yapmaya devam edeceğim.”

 

Değerli yazar ve şairleri Manavgat’a getiren Çetin, bu etkinliklerin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğinin müjdesini verdi.

 

 

 

 

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı