Advert

İlk kez sinemada film izlediler

Mersin'de "Çocuk Film Festivali" kapsamında 200 çocuk ilk kez sinemaya gitti.

İlk kez sinemada film izlediler
Bu içerik 17 kez okundu.
Advert

Mersin Çocuk Hakları Derneğince düzenlenen "Mersin 1. Çocuk Film Festivali" kapsamında 200 çocuk ilk kez sinemaya gitme heyecanı yaşadı.

Mersin Akaryakıtçılar Derneği (MADER) ile Mersin Cep Sinemaları'nın destek verdiği festival kapsamında, Akdeniz ilçesindeki bir ilköğretim okulundan 200 öğrenci, öğretmenleri eşliğinde Adnan Menderes Bulvarı'ndaki sinemaya götürüldü.

Dernek başkanı Sabahat Aslan yaptığı açıklamada, çocukları sanatla buluşturmak adına bu yıl ilk kez çocuk festivali düzenlediklerini söyledi.

Amaçlarının çocukların hem ufkunu açmak hem de onları eğlendirmek olduğunu vurgulayan Aslan, "Bunun yanında çocuklarda film izlerken davranışsal anlamda bir takım değişiklikler geliştirmeyi de istiyoruz. Daha çok sevgiyi, kardeşliği, barışı ve dayanışmayı işleyen filmler izletiyoruz. Sanat faaliyetlerinden yeterince faydalanamayan çocukları getiriyoruz. Akdeniz Belediyesi'nin sınırları içerisindeki çocukları aldık. Bugün 3. 4. ve 5. sınıftan oluşan 200 çocuğumuzu ilk kez sinemaya getirdik" dedi.

Aslan, 4 gün sürecek festivalde bin öğrenciyi sinemayla buluşturmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı