Advert

"Birlikte Yaşamak" konseri

Farklı dini cemaatlere mensup koroların performanslarını yansıtacakları "Birlikte Yaşamak" başlıklı konser, 2 Haziran'da İstanbul'da gerçekleştirecek.

Bu içerik 106 kez okundu.
Advert

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Türk, Ermeni, Rum, Yahudi bestekar ve söz yazarlarının şarkı ve türkülerinden örneklerin sunulacağı "Birlikte Yaşamak" konseri, 2 Haziran'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacak.

Genel Sanat Yönetmenliği'ni Taşkın Savaş'ın yapacağı konserin sunuculuğunu Ayşe Egesoy üstlenecek.

Konserin ilk bölümünde Şef Menahem Eskanazi'nin yönetimindeki Sinagog Maftirim Korosu, Şef Nişan Çalgıcıyan'ın yönetimindeki Akapella Korosu ve Şef Taşkın Savaş'ın yönetimindeki Yakarış Müzik Topluluğu, üç semavi dinden ilahiler seslendirecek. Makamsal birliktelik içerisinde koroların kendi dillerinden seslendirecekleri ilahilerle semah gösterisi de gerçekleştirilecek.

Konserin ikinci bölümünde seslendirilecek şarkı ve türkülerle farklı dinlerin, kültürlerin, dillerin asırlardır barış içinde yaşadığı İstanbul'un tarihi kimliği yansıtılacak.

Korolar ile Los Pasharos Sefaradis, Türk, Ermeni, Rum, Yahudi bestekar ve söz yazarlarının eserlerinden seçkiler sunacak.

Konser, halka açık ve ücretsiz olacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı