Advert

İNANMIYORUM!

İNANMIYORUM!
Bu içerik 127 kez okundu.
Advert

İnsanlar tutuklanır, ne için tutuklandıklarını sorduklarında “dosyada gizlilik kararı var”söyleyemeyiz diye cevap verilir.

 

Dosyada gizlilik kararı var söylemi suçlamaya maruz kalan kişi için bir yıkımdır. Ortada isnat edilen kesinleşmiş bir suçun olmamasına rağmen soruşturmanın selameti açısından yola çıkılarak, insanlar demir parmaklıklar arkasına gönderilir.

 

Hayatlar karartılır, aileler perişan olur ve de itibarsızlaştırma taktikleri birer birer devreye girer.

 

Bu durum içerde tutulanlar için içerde olmaktan daha çok acı verir. O uzun gecelerde gözler mahpushane tavanına dikilerek er adam için sorguların en beteri başlar.

 

Acaba benim suçum nedir?

 

FETÖ/PYD Terör Soruşturması Kapsamında Raşit Doğan Enhoş’un tutuklanma haberi elimize ulaştığında bunları düşündüm.

 

Ülkücü ve Atatürkçü kişiliğinden zerrece kuşku duymadığım ve bu uğurda bedeller ödemiş Raşit Doğan Enhoş’un, vatan haini alçak terör örgütü lideri Fetö ile isminin yan yana anılması bile ona verilebilecek cezaların en ağırıdır.

 

Dil bir konuyu çoğu kez farklı yönleriyle yazıya dökse de yürek aynı ızdırabı ve acıyı yaşar. Raşit Doğan Enhoş’un kalben yaşadığı acıda tutukluluk hali değil, muhatap kaldığı suçlanmanın şekli ve kendisidir.

 

Raşit Doğan Enhoş bürokrasiden gelmiş olmasının getirdiği avantaj, verdiği danışmanlık hizmeti ve ürettiği projelerle ailesine gelecek hazırlayan herkes gibi bir işinsanıdır.

 

2011 yılında danışmanlığını yaptığı Bolu Dağı A.Ş adına devletin TEM’in Elmalık Mevkii’nde açtığı bir ihaleye girerek 29 yıllığına buranın kiralanmasına ön ayak olmuş “Highway Outlet Alışveriş Merkezi” böylelikle doğmuştu. Şirkette bu hizmetin karşılığında Enhoş’a % 5 hisse vererek CEO’luğunu sürdürmesini istemiştir.

 

2014 yılında MHP’den Manavgat Belediye Başkanlığına adaylığını koyan Raşit Enhoş seçim harcamaları için hissesinin % 1’ini satmak durumunda kaldığını seçim gezilerinde sıkça dile getirmişti.

 

Maliyeciler ve hukukçular şirket hisse satışlarının pazardan domates alır gibi olmadığını bizlerden daha iyi bilirler. Hepsi resmi ve kayıtlıdır.

 

Sonuçta Enhoş, şirket yönetimin aldığı kararlarda ve imza atmada yetkisi olmayan bir çalışanıdır.

 

Haberin ayrıntıları iyi okunduğunda, emniyetin FETÖ bağlantılarını (sanki daha önce bilinmiyormuş gibi) tespit ettiği ve büyük hisselerini bir süre önce satarak yurt dışına kaçan şahısların peşine düştüğünü açıkça görebiliriz.

 

Burada Raşit Enhoş’un masumiyeti üzerinden birilerine ‘gözdağı’ verilmek istenmiştir.

 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamasında şöyle demişti:

 

“Kritik bir dönemden geçiyoruzZaman zaman kurunun yanında yaşın da yandığı oluyor. Bunun farkındayız. Bakın üniversitemizde bir operasyon yaptık. Orada bazı hocalarımız, bunlarla ilgisi olmamasına rağmen, bizim yanlışımızla o listelerde yer aldılar. Biz yanlışı fark eder etmez, hocalarımızdan özür diledik ve gönderdik. Eğer toplumda karşınıza buna benzer isimler gelirse bilin ki o hatalarımızı hemen düzeltiyoruz ve düzelteceğiz. Gerçekten bu hengâmede zaman zaman ilgisiz insanlarla, bazen isim benzerliği, bazen bir hesap, bir telefon gibi farklı uygulamalarla ilgisiz arkadaşları aldığımız oluyor. Onlardan her şeyden önce özür diliyoruz, haklarını helal etsinler. Bir kastımız yok. Ne polisin, ne de bizim bir kastımız var. Bunların farkına varır varmaz düzeltiyoruz zaten. Düzeltmeye de devam edeceğiz”. 

 

Devletin en yetkili OHAL Valisi böylesine bir açıklama yapmışken aile yapısını çok iyi tanıdığımız Raşit Doğan Enhoş’u yargısız infazlara kurban etmeyi en azından ben şahsiyetime yediremem.

 

Ve ben Raşit Doğan Enhoş’un bu soruşturmadan alnının akıyla çıkacağından hiçbir şekilde kuşku duymuyorum. Adaletin er geç tecelli etme gibi iyi bir huyu vardır.

 

Raşit Doğan Enhoş şayet fetöcüyse benim adım da Recep değil.

 

İNANMIYORUM!..

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı