Advert

wwwKRASİ NÖBETİ’NİN 7. GECESİNDEN NOTLAR

wwwkrasi Nöbeti’nin 7. Gecesi diğer gecelere nazaran çok daha kalabalıktı. wwwkrasiyi savunan her siyasi görüşten insan Cumhuriyet Meydan’ını hınca hınç doldurmuştu.

wwwKRASİ NÖBETİ’NİN 7. GECESİNDEN NOTLAR
Bu içerik 170 kez okundu.
Advert

Akşam 19.00’da toplanmaya başlayan kalabalık günün ilk ışıklarına kadar geliş-gidiş yoğunluğu yaşandığı için alanda şu kadar kalabalık vardı türünden rakamlar vermek doğru değil. Ancak şu kadarını söyleyebilirim ki, 15 Temmuz akşamından bu yana FETÖ’cü terör çetesinin darbe teşebbüsüne Manavgat halkı gerektiği gibi karşı durmuş ve darbeyi lanetlemiştir.

 

 

İLÇE TEŞKİLATINI KUTLAMAK GEREK

 

15 Temmuz akşamından bu yana dayanışma ve birlik içerisinde süreci yöneten başta AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz olmak üzere tüm yönetim kademesini cani gönülden kutlamak gerek. Gece-gündüz kavramlarının birbirine karıştığı o yorgun saatlerinde bile ayrıştırıcı, ötekileştirici söylemlere girmeyerek her siyasi görüşten gruplarlarla el ele kol kola yürüdüler, kucaklaştılar. Yerel dinamiklerin verdiği katkılarla da Cumhuriyet Meydan’ının ismi gibi alanı “wwwkrasi Şöleni’ne” çevirerek halkın nabzını hep diri tuttular. İktidar gücünün kendilerini zehirlemesine izin vermediler, mütevazı yöneticiler olarak halkın arasına oturdular ve insanlarla hemhal oldular.

 

AK PARTİLİ İKİ VEKİL ALANDAYDI

wwwkrasi nöbetinin 7. gecesinin AK Partili iki milletvekili konuğu vardı. Antalya milletvekilleri Gökçek Özdoğan Enç ile Manavgatlı İbrahim Aydın. Her iki vekilde alana geldiklerinde yoğun bir sevgi seli ile karşılandılar. O esnada sahnede Semerkand Vakfı Manavgat Temsilciliği’nin ilahi grubu , "Grup Suffe" Kur'an-ı Kerim tilaveti, Mevlid-i Şerif ve İlahiler okuyordu.  Başka bir programa katılacak olmasından dolayı Gökçen Özdoğan Enç mikrofona davet edilerek konuşmasına başladı. 13 yıldır yakından tanıdığım bir siyasetçi olarak Enç’i ilk kez bu kadar öfkeli ve sert üslubuna şahit oldum. Enç, konuştukça coştu ve halkı coşturdu. Enç’in konuşmasından satır başları şöyle:

 

 

VATAN HAİNLERİ KAÇACAK DELİK ARIYOR

Bu ülkeyi yalnız bırakmadınız, dualarınızla, sokağa çıkışlarınızla milli iradeye güç verdiniz. Yaklaşık 8 günden beri Türkiye teyakkuz halinde. Vatan hainleri kaçacak delik arıyor.

 

VATANSEVERLER OHAL’DEN KORKMASIN

Vatanseverler OHALl’den korkmasın. Vatan hainleri korksun.  Sizler gibi bu ülkeye hıyanetlik etmemiş, bu ülkenin yanında durmuş, toprağının yanında durmuş, bayrağının ezanının yanında durmuş hiç kimse korkmasın. Değişik yöntemlerle alavere, dalavere, tehdit, şantaj, delil karartma gibi yöntemlere 1970’lerden belli devletin içinde çöreklenmiş gün geçtikçe bir kartopu gibi büyüyen o F tipi dediğimiz ben onlara hain diyorum, hainler korksun sizler korkmayın.

 

 

FETTULLAH GÜLEN DENEN O İT SOYU

 

Bu süreç 70’lere dayanıyor tam 40 yıldan beri iğne oyası nasıl işlenir ise bugünler için o günleri işlemişler. Bir üst akıl ve yanındaki Fettullah Gülen denen o şerefsiz, namussuz, akılsız, haysiyetsiz, vatan haini sürekli televizyonlara çıkıp gözyaşı akıtarak bu milletin dini hassasiyetini kullandı. Biz ne deriz “Ağzı dualıdan, anlı secdeliden korkmayın” hep böyle öğrendik hep böyle gördük ama bu vatan hainleri, baş vatan haini Fettullah, efendi bile dememek lazım ona it soyu yıllarca bizi aldattı, kandırdı ne ile kandırdı? Kitap ile kandırdı, Kuran ile kandırdı, Allah Kelamı ile kandırdı ama şu da bir gerçek bu yetiştirdiği robotlar bunlar robot kıymetli arkadaşlar bunların adli melekeleri işlemiyor. Haysiyetsiz insanlar.

 

AK PARTİ OLARAK GÜCÜMÜZ YETMEDİ

 

Ne yazık ki devletin içindeki bu sarmalı AK Parti olarak çıkartmaya, temizlemeye tek başımıza gücümüz yetmedi. Bunu itiraf ediyoruz. Neden yetmedi? Yasalar yüzünden. Şimdi bakın OHAL neden çıktı? Bu şerefsizlerin suçunu ispatladıklarımızın sorgusuz sualsiz devlet memurluğundan atacağız ama bundan önce bu adamları biz görevden alıyorduk yok yürütmeyi durdurma yok bilmem ne yapma yasaları da kullanarak görevlerine geri dönüyordu. O yüzden biz bunları devletten uzaklaştıramadık. OHAL’i ilan etme sebeplerimizden de bir tanesi ki ilan ettiğimiz idare anlamdaki OHAL’dir. Devletin içinde ne kadar namert, vatan haini, şerefsiz, it soyu varsa bunların hepsini temizleyeceğiz. Hiç endişe etmeyin.

 

İDAMIN GERİ GELMESİNİ İSTEYEN BİR VEKİLİM

Fettullah şerefsizinden talimat alan subay, assubay rütbesi ne olursa olsun bakın şimdi köpekler gibi kaçmaya başladılar. Hepsi kaçıyor, neden kaçıyor? Bulgaristan’a gittiler kıymetli kardeşlerim Bulgaristan’a darbeleri güya başarısız olunca kaçacak delik arıyorlar çünkü millet bunları tükürüğü ile boğacak bundan kaçıyorlar. Madem ülke severler, vatanseverler gelsinler burada adilce yargılayalım. İdamı getireceğiz arkadaşlar. Bu suçsuz 16 yaşında 3 gün önce bizim Akdeniz üniversitesi ilahiyat fakültesi dekanının oğlu bakın yurttan çıkıyor elinde Türk bayrağı ile darbecilere karşı durmak için onun cenazesinde idik 3 gün önce. 22 yaşında Ankara’da pırıl pırıl tıp fakültesinde okuyan bir kardeşimiz bunu yukardan helikopterle tarayarak şehit ettiler. Şimdi bunun hesabını kim verecek o tankı helikopteri kullanan ona kullanma talimatını veren it soylarının bir şekilde ödemesi lazım. Yok, insan hakları yok bilmem ne bundan sonra insan hakları yok böyle insan hakkı yok sen geleceksin ülkenin wwwkratik yollarla seçilmiş cumhurbaşkanına darbede bulunacaksın ondan sonra yok efendim insan haklarıymış. 22 yaşındaki çocuğun insani hakkı ne olacak?  Ben idamın geri getirilmesini isteyen vekillerden biriyim.

 

YUNAN YAPMADI BU ŞEREFSİZLER YAPTI

Kurtuluş Savaşımızda Polatlı’ya kadar gelen Yunan ordusunun yapmadığını bu şerefsizler yaptı. Gazi meclisimiz Yunanlılara direndi ve taşınmadı ama bu şerefsizler meclisimizi bombalayacak kadar alçaldılar. Bu vatan hainlerinden hesap sormak boynumuzun borcudur. Meclisimizde bombalanan yerleri müze yapacağız. 

 

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?