Advert

ESNAFA MI YOKSA BANKAYA MI DESTEK?

Manavgat’ta esnaf kepenk kapatma durumuna gelmişken Antalya Tanıtım A.Ş.’nin düzenlediği Manavgat Alışveriş Günleri’nin esnafa mı yoksa festivalle anlaşmalı bankalara mı katkı sağlayacağı sorusu gündeme geldi.

ESNAFA MI YOKSA BANKAYA MI DESTEK?
Bu içerik 175 kez okundu.
Advert

Antalya Tanıtım A.Ş.’nin ve ATSO’nun ana sponsor olduğu Manavgat Alışveriş Günleri ile ilgili tanıtım toplantısı geçtiğimiz günlerde MATSO binasında gerçekleşti. Organizasyona Manavgat Belediyesi ve MATSO’da destek veriyor. Festival kapsamında 25 TL alışveriş yapanlar çekilişe katılma fırsatı yakalıyorlar. Vatandaş bu çekilişler sonucunda otomobil, tablet, televizyon gibi birçok hediye kazanma fırsatı yakalayacak.

 

SADECE KREDİ KARTI GEÇERLİ

 

Manavgat ticari ve ekonomik hayatına canlılık kazandıracakmış gibi görünen festivalde çekiliş fırsatı yakalamak için alışverişlerinizi kredi kartıyla yapma zorunluluğu getiriliyor. Vatandaşların kredi kartıyla yapılan her 25 TL’lik alışverişin çekiliş şansı yakaladığı festivalin esnafa mı yoksa bankalara mı fayda sağladığı da vatandaşların sorduğu sorular arasında yer alıyor.

 

ALIŞVERİŞ YAPANLAR NERENİN VATANDAŞI

 

Turizm dibe vurduğu şu günlerde Manavgat esnafı bir çıkış yolu arıyor. Turizm sezonunun kötü gitmesi ve Manavgat Belediyesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesinin yol, kaldırım çalışmaları da Manavgat esnafının belini iyice büktü.  Turist sayısının az olduğu ve turizm çalışanlarının da büyük çoğunluğunun işsiz olduğu bir Manavgat’ta kimin bu festival çerçevesinde alışveriş yapacağı da merak konusu.

 

KREDİ KARTI TUZAĞI MI?

 

Ülkemizde milyonlarca kredi kartı mağduru var. Bankalar dağıttıkları kredileri ve kredi kartı ödemelerini tahsil etmekte zorlanıyor. Birçok kişi kredi kartlarını iptal ettirmek zorunda kaldı. Hal böyleyken böyle bir organizasyonda vatandaşı kredi kartıyla alışverişe zorlamak acaba ne anlama geliyor? Bankaların vatandaşı kredi kartı alışverişine zorlayamadığı bu günlerde bu işlemi “oda ve belediyeler eliyle mi yapıyor?” sorunlarını da sormadan edemiyoruz.

 

MANAVGAT’TA SADECE İKİ ETKİNLİK

 

Antalya Tanıtım A.Ş’nin gerçekleştirdiği Manavgat Alışveriş Günleri kapsamında tüm Antalya’da etkinlikler düzenlenecek. Ramazan Ayı boyunca düzenlenecek etkinliklerin sadece iki tanesi Manavgat’ta yapılacak. Bu anlamda da Manavgat’a gereken ilginin ve önemin gösterilmediği apaçık ortada. Amaç, yokluk ve yoksunluk içerisindeki Manavgat halkını alışveriş yapmaya zorlamak. Oysa insanlarımız kendilerine umut pompalanmasından bıktı. İnsanlarımız, yöneticilerin kendilerine umut yerine bir simit parası kazanabilecekleri bir ortamın hazırlanması arzusunda. Bu proje kapsamında dünya starları Antalya’da boy gösterecekken bu starlara ödenecek ücretlerin bir kısmını Manavgat halkından tahsil etme düşüncesi sadece ve sadece bir kandırmacadır.

 

ALIŞVERİŞ YAPAN DA ESNAF

 

Vatandaşlar, Manavgat’ta alışveriş yapacak kişilerinde maddi sıkıntılar çektiğini belirterek, “İnsanlar kıt kanaat geçinirken onları kredi kartıyla alışverişe zorlamak ve bankalara borçlandırmak ne kadar doğru? Ayrıca Manavgat Belediye her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan’da birçok etkinliğe imza atacak. Manavgat Belediyesi Ramazan etkinlikleri çerçevesinde böyle bir projeyi Manavgat’a özgü bir hale getiremez miydi? Herkesin kredi kartı olmadığı gibi birçok kişinin de kredi kartı borçlarından dolayı sıkıntı yaşadığı bir ortamda böyle bir sistemin ne kadar faydalı olacağı da merak konusu” dediler. 

 

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı