Advert

CHP’de İl ve İlçe Kongreleri Ertelenebilir!..

CHP’nin AK Parti ile yaklaşık bir aydır sürdürdüğü koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması il ve ilçe kongrelerinin gerçekleştirilmesini zora sokabilir.

CHP’de İl ve İlçe Kongreleri Ertelenebilir!..
Bu içerik 117 kez okundu.
Advert

Parti üst yönetim kurulunun, 16 Haziran 2015 tarih ve 118 sayılı kararı ile 20 Haziran 2015 tarihinde il ve ilçe örgütlerine gönderdikleri genelge ile 30 Ekim tarihine kadar kongrelerin yapılması istenmişti.

 

CHP’de bu gelişmeler yaşanırken Kasım ayında olası bir erken seçim kararı karşısında hazırlıklı olma düşüncesinde olan CHP’nin, kongre sürecini ileri bir tarihe erteleyebileceği gelen kulis bilgileri arasında. CHP’nin önümüzdeki günlerde toplanacak parti meclisinde konuyu gündeme getirip tartışması bekleniyor.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, kongrelerin ertelenebileceğine dair duyumların kendilerine de sorulduğunu ancak resmi bir tebligatın kendilerine ulaşmadığını söyledi. Öztürk, “ Üyelerimiz, kongrenin akıbetini bizlere de soruyor ama bizimde duyumlarımız üyelerimizin duyduğu kadardır. Genel Merkez’imizden konuyla ilgili bir tebligat yapılmadı. Kongre sürecimiz normal seyrinde devam ediyor. 15 Ağustos- 6 Eylül tarihleri arasında delege seçimlerimizi bitirip 25 Eylül- 25 Ekim tarihleri arasında da ilçe başkanlık seçimimizi yapacağız. Tüm çalışmalarımız bu yönde devam ediyor” dedi.

 

Başkan Öztürk ayrıca kongrelerin ertelenmesi durumunda olası bir Kasım seçiminde partilerinin Manavgat’ta seçime hazır olduğunu ve kadrolarının bu yöndeki deneyimlerinin seçim yükünü kaldıracak potansiyele sahip olduğunu söyledi. 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası