Advert

EV KİRALARI EL YAKIYOR!..

Manavgat’ta ev kiraları el yakıyor. Büyük bir çoğunluğun asgari ücretle işçi olarak çalıştığı Manavgat’ta en düşük kiranın 500 TL olması aile reislerini bunalıma sokuyor. Asgari ücretin 949,07 TL olduğu düşünüldüğünde gıda ve giyecek gibi temel ihtiyaçlar

EV KİRALARI EL YAKIYOR!..
Bu içerik 119 kez okundu.
Advert

Manavgat’ta ev kiraları uçuşa geçti. Kentin herhangi bir yerinde 1+1 dairelerin aylık kirası bile 500 TL’den başlıyor. 2+1 dairelerin başlangıç fiyatı 650 ile 750 TL arasında değişiyor. 3+1 daireler ise yerine göre bin 500 TL’yi buluyor.

 

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

 

Ev bulmak zor, kiraladığınız eve ilk kez girmek daha zor. Manavgat büyüdükçe ve geliştikçe birçok ev sahibi dairesini gayrimenkul danışmanları aracılığıyla kiralamaya başladı. Bu durumda maliyetleri arttırıyor. Örneğin kirası 700TL olan bir eve çıktığınızda 700 TL’de depozito olarak veriyor, bir kira bedeli de emlakçıya ödüyorsunuz. Elektrik su ve benzeri abonelikleri de eklediğiniz zaman ortalama bir eve giriş maliyeti 3 bin TL’yi buluyor. Manavgat’ta yaşam gittikçe maliyetli ve zor oluyor. Allah yardımcımız olsun demekten başka çaremizde kalmıyor.

 

ÇADIR KENTLERE DOĞRU

 

Türkiye Kamu-Sen’in yaptığı ‘Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması’nda,” çalışan tek kişinin yoksulluk sınırı 2 bin 112,84 lira, 4 kişilik ailenin asgari geçim haddi ise 4 bin 284,66 lira olarak belirlendi. Gün geçtikçe yoksullaşıyoruz. Fazla değil kısa süreli bir gelecekte kentin imara açılmamış alanlarında çadır kentler kurulursa şaşırmamak gerekir. Kiraların yüksekliğinden muzdarip olan vatandaşların ortak yorumu: “Kiralar artık el değil can yakıyor”

 

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası