Advert

BU DAVET BİZİM…

Manavgat’ta temsilcilikleri bulunan siyasi partilerin ilçe başkanlarını hiç birini birbirinden ayırt etmeden ortak bir bildiri hazırlayarak, “Tek ses, tek yürek” terörü lanetlemeye davet ediyoruz.

BU DAVET BİZİM…
Bu içerik 129 kez okundu.
Advert

Dün Serik, bugün Alanya Türkiye’nin dört bir yanından yüreğimizi yakan şehit haberleri gelmeye devam ediyor. Siyasi parti liderleri klasikleşmiş beyanatlarla terörü kınıyorlar ama terörün bitirilmesi için bir araya gelip de çözüm üretme yollarını aramıyorlar. Bu ülke bu kadar sahipsiz mi? Bu ülkenin sahipsiz olmadığını Manavgat’tan vereceğimiz ortak bir sesle Türkiye’ye duyuralım. Manavgat olarak hep ilkleri başarmış bir ilçe olarak, bir ilke daha imza atalım ve siyasi parti ilçe başkanlarını terörü lanetleyen ortak bir basın açıklaması yapmalarını sağlayalım.

 

Terörün siyaseti, dini, ırkı ve de milliyeti olmaz. Terör, terördür. Bunca günahsız insanın her an ölüm ile kol kola yaşaması kabul edilemez. Uluslar arası sermayenin kendi halklarının refahı için sömürü düzenini sürdürmek istedikleri ülkelerdeki terör guruplarını beslemelerine artık dur demeliyiz. Bunun için siyaseti bir kenara bırakarak el ele vermeliyiz. Bunun için içten, samimi ve yürekli olmalıyız. Bu samimiyet ve yüreklilik Manavgat halkında fazlasıyla var. Şimdi sıra bu yürekleri tek çatı altında toplayacak siyasilerin ortak çalışmasındadır.

 

Belki o zaman şehitlerimiz Ahmet Ozan Şarlak, Mustafa Uysal, Barış Akkabak, Abdullah Ümit Sercan (bu isimleri çoğaltabiliriz) ve diğer tüm ülke şehitlerinin yattıkları yerde rahat uyumalarını sağlamış oluruz.

 

Sayın ilçe başkanları, genel merkez ya da il başkanlıklarınızın ne diyeceği değil sizin ne söyleyeceğinizin önemi büyüktür. Ulusal bir sorun haline gelen teröre ortak ses verebilme iradesi tüm iradelerin üstündedir. Bir kez olsun hiçbir beklenti içerisinde olmaksızın hür iradenizi ve inisiyatifinizi kullanın. İnanın alacağınız bu ortak karar sizleri toplum nezdinde yüceltecek ve vicdanınızı da rahatlatacaktır. Atacağınız her ortak adım yan unsurları da beraberinde getireceğinden bakarsınız sivil toplum kuruluşları da bir araya gelerek aynı amaç uğruna seslerini yükseltebilirler!

 

Şimdi sıra sizde…  Bu davet bizim!..

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı