Advert

“ VALİ OLARAK GİTMESİNİ İSTERDİK”

Yeni görevine geçtiğimiz hafta başlayan Kaymakam Nazmi Günlü’nün son görev yeri olan Manisa - Turgutlu ilçesindeki veda töreninde üzüntünün sel olup halka aktığını basında okuyunca Manavgat adına sevindik ancak Turgutlu halkı adına da üzüldük.

“ VALİ OLARAK GİTMESİNİ İSTERDİK”
Bu içerik 136 kez okundu.
Advert

Günlü’nün sadece Turgutlu’da değil Antalya’nın Kemer ilçesinde yaptığı görev sırasında da mütevazı kişiliği, halka yakınlığı ve temsil ettiği makamı tarafsızlık ilkeleri içerisinde hep bir adım ileriye götürme çabası içerisinde olduğunun, kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel dillendirdiğinde de şahit olunca sevincimiz bir kat daha arttı.

 

Manavgat’a artı değer katacağına sonsuz inanç beslediğimiz Sayın Günlü’yü daha yakından tanıma ve tanıtmak adına, Turgutlu’nun MHP’li Belediye Başkanı Turgay Şirin, AK Parti İlçe Başkanı Av. Mürşit Gediz, CHP İlçe Başkanı Erk Kayabaş ve MHP İlçe Başkanı Ahmet Köktopçu ile tele-röportaj yaparak duygu ve düşüncelerini öğrenmek istedik. Her biri farklı görüşten olan insanların Günlü’yü anlatırken buluştukları ortak noktanın, değerli bir dostu bir başka yere yolcu etmenin hüznü içerisinde olduğuydu. Bunu ses tellerine yansıyan üzüntülerinden açıkça anlayabiliyorduk.

 

 

MHP Turgutlu İlçe Belediye Başkanı Turgay Şirin anlatıyor:

 

 

 

Hem üzüldük, hem de gururlandık

 

 

Alçakgönüllü devlet adamlığı kimliğiyle gönlümüzü feth eden Nazmi Günlü’yü yaklaşık 6 yılın ardından yeni görev yeri Manavgat’a uğurladık. Turgutlu'da ürettiği önemli hizmetlerinden bir başka ilçemizin de yararlanmasına vesile olacak olan atama kararnamesi ile Turgutlu'muzdaki görev nöbetini bir başka arkadaşına bırakıp gitmiş olması bizlerin gönlünü burkarken, bir o kadar da gururlandırdı. Çünkü biz Antalya'nın Manavgat İlçesine herhangi bir kaymakamı uğurlamadık; Turgutlu'muzun bir evladı olarak gördüğümüz Günlü’yü bizi oralarda temsilen uğurladık.

 

 

Turgutlu halkının yanındaydı

 

Biz, geçtiğimiz süre içerisinde kendisinin desteğini hep yanımızda hissettik. Ama hepsinden önemlisi, Turgutlu halkı kendisini hep yanında hissetti. Vatandaş odaklı devlet hizmetinin nasıl yapılacağını halkımıza gösterdi. İhtiyaç sahibi ailelere destek olup huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlarken, gençlere destek olup Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine onurlu nesiller yetiştirilmesine vesile oldu.

 

Manavgat’ta da başarılı olacağından şüphemiz yok

 

Bizler biliyoruz ki, mülki amirler olarak Kaymakamlarımız, devletimizin şefkatli elini vatandaşımıza hissettiren değerli zatlardır. Ve bürokrasinin en disiplinli, devlete hizmet ederken halkın nabzını en iyi tutmaya en uygun, kamu yönetiminin mektebi olan İçişleri Bakanlığı camiasında yer alan Değerli Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü’nün bundan böyle de devlet ciddiyetini, devlet ulviyetini her gittiği yerde en iyi şekilde temsil edeceğine dair şüphemiz yoktur.

 

İnancımız kendilerinin devletimizin daha üst kademelerinde görev almasıdır. Buna hem duruşu, hem ilkeleri hem de yaklaşımlarıyla layık olduğunu düşünüyorum.

 

 

Sayın Günlü ve Manavgat Halkına sevgilerimizle…

 

Manavgat Gerçek Gazetesi vesileyle kendilerine ülkemizin bir diğer güzel ilçesi Manavgat’ta başladığı görevinde başarılar diliyorum.  Çok değerli Kaymakamımız Nazmi Günlü’ye ve nezdinde Manavgat Halkına sevgi ve saygılarımı sunarken;  Turgutlu Halkı’nın da sizlere selamlarını iletiyorum.

 

 

AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Av. Mürşit Gedizli:

 

Vali olarak gitmesini isterdik

 

Her kim olursa olsun gecenin bir yarısı telefonla arandığında sakin ve sevecen sesiyle telefonunu açar ve sizi can kulağıyla dinler. Çok çalışkan ve sevecen bir kişiliği vardı. Devletin ‘Baba’ tanımına paralellik gösteren bir kişiliğe sahipti. İnsanlarımız onun yanında devletin uzanan şefkat elini fazlasıyla hisseder, devletin hak-hukuk gözeten düşüncesini iliklerine kadar duyumsarlardı. Kaymakamımız Sayın Günlü, devletin marka olmuş isimlerinden biriydi. İlçemizdeki birçok dersliğin yapımına öncülük etmiş, makamının olanakları dışında hayırsever vatandaşları da derslik yapımına yönlendirerek kalıcı birçok eserin bırakılmasına yardımcı olmuştur. Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin veda töreninde ağlaşmaları en somut örneklerinden biridir. Sayın Günlü, inisiyatif kullanabilen bir bürokrattı. Sorunların çözümünde kuralcı değil, sorumluluk alacak kadar cesur ve yürekliydi. Gönlümüz onun ‘Vali’ olarak tayin olmasındaydı ama bu kez olmadı. İnşallah bu şansı Manavgat yakalar. Kaymakamımız Sayın Günlü’nün nezdinde Manavgat halkına sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

 

 

CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş:

 

 

Kendisiyle birlikte çalışmaktan her daim onur duyacağım şahsiyeti yüksek bir kişiliktir Kaymakamımız Sayın Nazmi Günlü. Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde valilerin, kaymakamların iktidar yanlı tutumlarına karşı Sn Günlü tarafsız ve eşitlikçi tavırlarıyla hepimizin gönlünde taht kurmuş bir isimdir. İş yapma potansiyeli yüksek bir bürokrattı. Yasal çerçeveden çıkmaz ama o çerçeveyi yumuşatacak her yolu uygulamaktan da çekinmezdi. İlçemize çok şey kattı. Yaptığı en önemli işlerden biriside dengeleri gözeterek sosyal barışa yaptığı katkıydı. Manavgat, bu bağlamda çok şanslı bir ilçe. Sayın Günlü’yü çok özleyeceğiz! Yolun ve bahtın açık olsun Sayın kaymakamım…

 

MHP Turgutlu İlçe Başkanı Ahmet Köktopçu:

 

Yöneticilik yeteneği ve siyasetteki deneyimleri bizlere yol gösterici oldu. Siyasi partiler arasında hiçbir şekilde ayrımcılık yapmadı ve tarafgir olmadı. Herkese eşit mesafede uzak ama bir o kadar da yakındı. Ötekileştirme ve ayrıştırıcı kavramları sözlüğünde yer almazdı. Ülkesini seven, vatan aşığı ve devletin bekasına sıkı sıkıya bağlı yurtsever bir insandır Kaymakamımız Sayın Nazmi Günlü.  İlçemizde ektiği insanlık tohumlarını aynı duygu ve düşünceler içerisinde Manavgat’ta da atacağından zerre kadar kuşkum yok. O bizleri, bizler onu çok sevdik.  Belki devlet nezaketinden biraz uzak olacak ama yürekten gelen sesime kulak verdiğimde haykırmak istiyorum; “Adam gibi adamsın Sayın Günlü!”

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti