Advert

Sayın Türel

Manavgat Kaymakamlığı ile Belediyeniz arasında 3 Haziran 2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamındaki Manavgat ilçemiz sınırları içerisinde yer alan (Kıyı Bandında) 18 Adet Büfe yerinin ihale edileceğini ilanen duyurulmuş ancak nedeni açıklanmaksızın ih

Sayın Türel
Bu içerik 127 kez okundu.
Advert

Turizmde düşüşler gözlemlenirken birde buraya konuşlandırılması düşünülen 18 adet 6 metrekarelik büfenin Manavgat adına doğuracağı sonuçlar iyi analiz edilmelidir. Bu yerlerin tespitinde hangi kriterler göz önüne alınmıştır? Büfe noktalarının tespitinde görevlendirdiğiniz teknik elemanlar içerisinde neden bölgedeki dengeleri iyi bilen Manavgat Belediyesi’nden bir yetkili bulundurulmamıştır? Bu soruları çoğaltmak mümkün Sn. Türel, ama konumuz belki de sizi ve yönetiminizi yanlış bilgilendirmelerle zora düşürecek bir yanlıştan dönmenize katkı sunmaktır.

 

Turizmde en önemli unsurun ‘güvenlik” olduğu malumunuzdur. 1 yıl tahmini bedel üzerinden açık teklif usulü ile yapmayı planladığınız 6 metrekarelik kumsal büfelerin yıllık ortalama kira bedeli 40 bin TL civarındadır. Açık arttırmada bu bedelin 100-150 bin TL’ye çıkması büyük ihtimaldir. Bu kiraları ödemeyi göze alan kiracılar, doğal olarak yayılarak çevrelerindeki otellerle sürtüşmeler yaşayacaktır.  Ya da bölgenin turizm imajına zarar verecek bir takım satışlar içerisine gireceklerdir. Görevlendirdiğiniz personel ve kolluk güçleri kaçınılmaz gibi görünen güvenlik zafiyetinde yetersiz kalacaklardır. Ayrıca göreve geldiğinizden buyana bir kez olsun bile birlikte çalışmayı düşünmediğiniz Manavgat Belediyesi’nin yaşayacağı zorlukları düşünmek bile istemiyorum.

 

Bu sorunların çok fazla kafa yormadan çözümü yok mudur Sayın Türel? Elbette vardır! Çözüm, sizin her ortamda dile getirdiğiniz Manavgat sevgisinde gizlidir. Manavgat halkı sizi seviyor. Sizin de Manavgat’a olan düşkünlüğünüzden zerre kadar kuşkum yok. Manavgat halkı size olan sevgisini 2014 yerel seçiminde partinize değil, sırf siz olduğunuzdan dolayı elli bine yakın ‘oy’ verdi. Bugün o koltukta oturmanızın nedenlerinden biridir Manavgat. Bizler Manavgat halkı olarak size bu kadar güven duygusu beslerken, sizin uygulamalarınızla Manavgat’ı dolayısıyla onun seçilmiş bir belediye başkanını ısrarla yok saymanızı inanın anlamış değiliz. Bu tavrınız yıllardır savunduğunuz halk iradesine olan inancınızla acaba çelişmiyor mu? Bunu ne olur bir kez de olsa vicdanınızın sesini dinleyerek düşünün!

 

Sizinde yazılmasında büyük emekler verdiğiniz 6360 Sayılı Kanun’un, yerel yönetimleri işlevsizleştirdiğini ve bu işlevsizliğin yerel yönetimle halkı karşı karşıya getirdiği bugüne kadar olan uygulama(ma)larda açıkça ortaya çıkmıştır.

 

Yukarıda belirtmiştim Sayın Türel, Manavgat’a bir vefa borcunuz var. Manavgat’a olan bu vefa borcunuzu yasal çerçevesi içerisinde bazı yetkilerinizi ilçe belediye başkanıyla paylaşarak ödeyebilirsiniz. Yetki sorumluluğunu paylaşmak hem Manavgat halkını memnun edecek hem de sizin siyasi geleceğinizi garanti altına alacaktır.

 

Bölgesine hâkim, teknik donanımı yüksek kadrosuyla bu zor şartlar altında hizmetin en iyisini yapma çabasında olan Manavgat Belediyesi, olası bir yetkilendirmede de Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetteki başarı puanına büyük katkı verecektir.

 

Manavgat halkı sizden bunu bekliyor Sayın Türel, bu çoğunluğun sesine kulak verin!

 

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı