Advert

DURMAK YOK YOLA DEVAM

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gazetemiz hakkında 6 MART 2015 tarih, 2014/ 13441 soruşturma, 2015 / 1081 karar sayılı takipsizlik kararı vermesini yeterli bulmamış olacak ki, bu kez savc

DURMAK YOK YOLA DEVAM
Bu içerik 110 kez okundu.
Advert

Manavgat Sulh Ceza Hâkimliği’nde görülen dava sonucunda Hâkim İlknur Öz imzalı kararda şöyle denildi:

Kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına dair verilen kararda usul ve yasaya aykırı bir husus görülmediğinden itirazın reddine dair aşağıdaki karar verilmiştir.

 

KARAR: Gerekçesi yukarıda açıklandığı üzere;

 

Usul ve yasaya uygun bulunan takipsizlik kararına müştekiler vekili Av. Erkan Öz tarafından yapılanİTİRAZIN REDDİNE,

Kararın bir örneğinin mahalli Cumhuriyet Başsavcılığınca itiraz edenler vekiline ve şüphelilereTEBLİĞİNE,

Hazırlık dosyasının Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığına GÖNDERİLMESİNE,

CMK 173/3 madde uyarınca yapılan masrafların İTİRAZ EDENDEN ALINMASINA,

Dair, dosya üzerinde yapılan inceleme sonucunda karar verildi.

 

Hiç de hoş olmayan yaşanan bu sürçten sonra Sn. Ahmet Boztaş’a acaba ne demeli?

 

Sn. Boztaş, bizlerin kendisine hakaret ve iftira ettiğimiz psikolojisinden bir türlü kendisini kurtaramadı. Oysa oda ile ilgili yaptığımız haberlerde odanın kurumsal kimliğine zarar vermemeye özen göstererek sadece Boztaş’ın yönetim anlayışını eleştirdik. Yapıcı yöndeki eleştirilerimiz şayet dikkate alınmış olsa idi belki bugün farklı şeyler yazıyor olacaktık. Herhangi bir göreve talip olunuyor, seçiliyor ve o koltuğa oturuluyorsa sürekli toplumun göz önünde olunacağının da bilinmesi gerekmez mi?

 

DEĞİŞECEKLERİNİ SÖYLEMİŞLERDİ

 

“Değişim Harekâtı” sloganı ile girilen MATSO seçiminde başarıyı yakalayan bir ekibin, seçim sonrasında baş gösteren uyumsuzluğunu ve yönetim anlayışındaki farklılıkların nedenini kamuoyuna açıklaması gereken kişi ya da kişiler biz değil bizatihi Başkan Ahmet Boztaş olmalıdır. Gazete olarak bu yanlışları görüp gündeme taşıdığımız günden itibaren hem Boztaş’ın hem de yakın çevresinin gazabına uğradık. Yıldıracaklarını sandılar ama yanıldılar. Yanıldıkları da mahkeme kararıyla böylece tescillenmiş oldu. Gücü ne kadar elinizde bulundurursanız bulundurun yüce adaletin varlığı her zaman doğru ve haklının yanındadır. Aslında mahkemenin verdiği bu karar sonrası buradan kendime paylar çıkarıp çok fazla da şeyler yazmanın anlamsızlığına da inanıyorum. MATSO gibi bir kurum başında olan bir insanın acizlik içerisinde mahkemelerden medet ummasını anlamakta zorluk çektiğimi de belirtmek isterim.

 

SORMADAN DURAMIYORUM

 

Bütün bu olanlara rağmen de gazetecilik refleksi adına da Sn. Boztaş’a sormadan da duramıyorum.

Sn. Boztaş, yönetimi devir aldığınızdan bu yana oda hesabından acaba avukat / avukatlara ne kadar ücret ödediniz?

Sizden önceki oda yönetimlerinin herhangi bir nedenden dolayı ödedikleri avukatlık ücretleri var mıdır?

Yönetiminiz, üniversite inşası için ihtiyati tedbir amaçlı odanın hesabında bulunan para miktarının üzerine ek katkı yapmış mıdır?

 

Sorduğum bu soruların cevaplarının hepsi bende belgeli olarak mevcut. Ama gönlüm bu soruların cevabını kamu adına sizin vermenizi istemektedir.

 

Şayet, bu soruları da şahsınıza hakaret ve iftira olarak algılayacaksanız, sakın durmayınız yolunuza devam ediniz! Ne de olsa sizlere Yargıtay, Danıştay ve de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AHİM) yollarının kapıları ardına kadar açıktır.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı