Advert

“YÜCE ATATÜRK SENİ ANLAMAYANLARI, ANLAMIYORUZ!”

Manavgat halkı 19 Mayıs’ı büyük bir coşku içinde kutladı. Manavgat Belediyesi, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın ilk adımı ve ateşlendiği gün olan 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 96. yıl dönümünü Manavgat halkının daha coşkulu kutlaması için

“YÜCE ATATÜRK SENİ ANLAMAYANLARI, ANLAMIYORUZ!”
Bu içerik 114 kez okundu.
Advert

Binlerce Manavgatlı Saat 20.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in önderliğinde birleşen Manavgatlılar, büyük bir coşku içinde ellerinde bayraklar ve fenerlerle yürüyüşe geçti. CHP Antalya milletvekili adayı Niyazi Nefi Kara, CHP İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, oda başkanları, muhtarlar ve genç, yaşlı ve çocuğun büyük ilgi gösterdiği yürüyüşte Başkan Sözen ve eşi Hatice Sözen en önde marşlar eşliğinde yürüdü. Cumhuriyet Meydanı, Yapay Şelale güzergâhında devam eden coşkulu yürüyüş Atatürk Kültür Merkezi’nde noktalanırken, eğlenceli etkinliklerle devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 19 Mayıs’ın anlamını belirten oldukça duygusal bir konuşma yaptı. Başkan Sözen konuşmasında Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine vurgu yaptı. Bu toprakların kazanılmasında başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarının ve vatan şehitlerinin büyük emeği olduğunu dile getiren Başkan Sözen, bugün gelinen noktada geçmişteki özveriye layık olunamadığını vurguladı. Başkan Sözen’in büyük alkış alan şiirsel konuşmasında, barış, sevgi, kardeşlik ve paylaşıma da vurgu yaptı.

 

Sözen, “ Biz istiyoruz ki, Türkiye’de Antalya’da Manavgat’ta Atatürk’e, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkılsın. Ülke dışında ve ülke içinde kavgalar, savaşlar olmasın. Atamızın bize büyük özveri göstererek bıraktığı bu ülkede gençlerimiz özgürce yaşasın. Her kim olursak olalım, makamımız mevkiimiz ne olursa olsun. Koltuklar kimseye baki değil, gelip geçicidir. Yönetenler, kendini vazgeçilmez görmesin. Güç kullanılarak dayatmacı politikalar yaratılmasın. Atalarımızdan kalan bu topraklara göz dikilmesin, paylaşılmaya kalkılmasın. Kanun maddeleri, yasalar, insanlarımızın rahat bir yaşam sürmesi, refahı ve hakkı için kullanılması gereken devlet unsurlarıdır. Büyükşehir Yasası gibi halkımızın içine sindiremediği kanunlarla, halkımız huzursuz edilmesin, hizmetten mahrum bırakılmasın. Yine aynı kanunlar öne sürülerek büyük balık küçük balığı yutmaya çalışmasın. Herkes herkesin hakkına saygı göstersin. wwwkrasinin gereği halkın iradesine saygı duyulsun. Emekçisi, emeklisi, işçisi, kadını, erkeği, çocuğu ve genci kimse ezilmesin, hakları korunsun. Konu hizmet olduğunda sevgiyle, kardeşlikle el ele birlik, beraberlik içinde çalışılsın. Manavgat’ta Sevgi, Barış, kardeşlik nefes alsın. Sosyal Barışın kenti Manavgat’ın Belediye Başkanı olarak; Bir kardeşiniz olarak inatla ama umutla barışın, sevginin, paylaşımın hâkim olduğu bir dünya hayalimi sürdüreceğim. 19 Mayıs 1919’u gelecek kuşaklara aktarma görevinin, omuzlarımızdaki derin sorumluluğuyla sizleri sevgi ve saygıyla selamlarken, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın kahramanı tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, sizlerin ve geleceğimizin teminatı olan tüm gençlerimizin bayramını kutluyorum” dedi.

 

Manavgat’taki 19 Mayıs kutlamaları, Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi halk oyunları ekibi, O Ses Türkiye yarışması finalistlerinden Hasan Kurt’un konseri ve akrobasi gösterileri ile devam etti. Gece boyunca Manavgat halkı, 10 Yıl Marşı söyleyerek unutamayacakları bir bayram geçirdi.

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası