Advert

CHP’Lİ DEĞİL CHP DEĞİŞTİ

Gerçeği bilmek ile gerçekle yüzleşmek arasında siyahla beyaz kadar fark vardır. Bazen gerçekler bilinir ama bilincimiz onunla yüzleşmemize engel olur. Hayatım boyu CHP’nin dışında bir siyaseti düşünmedim. Düşüneceğimi de düşünemezdim. Önce şunu sordum ken

CHP’Lİ DEĞİL CHP DEĞİŞTİ
Bu içerik 187 kez okundu.
Advert

CHP’li olmamı gerektiren koşullar neydi ve bunca parti dururken ben ve benim gibi milyonlarca insan neden CHP’yi umut olarak gördü?

Ben genç iken dedem sağdı ve Osmanlı’ydı. Ben genç iken, yaşadığımız bölgelerin emperyalistler tarafından nasıl işgal edildiği ve kurtuluş savaşının nasıl yapıldığını anlatan canlı tanıklar vardı.

Biz bu günün gençleri gibi, işgal yıllarını, Çanakkale Savaşlarını ve kurtuluşu tarih kitaplarından değil, canlı tarihlerden dinliyorduk.

Bu yüzden Benim “Cumhuriyetçi” olmam kadar doğal bir şey var mı?

Yemen’e gidenin dönmediği, hesabının bilinmediği, insanların padişahın kulu olduğunu dinledim. Ben “Halkçı” olmayayım da ne olayım?

Fransız’ı, İngiliz’i, ABD’lisi, İtalyan’ı Mehmet Akif’in deyimiyle yedi düvelin birden çöktüğü yurdumda “Milliyetçi” olmamdan daha doğal ne olabilir. Laiklik, Devletçilik ve İnkılapçılık… Hepsinin tarihi süreci ve kökeni var.

Ben ve benim gibi milyonlarca insan bu yüzden CHP’li…

Gerçekte bizler “altı ok” sevdalısı olduğumuz için CHP’liyiz.

 

YAZMASAN GÖNÜL RAZI GELMİYOR

 

Bazı arkadaşlar beni eleştiriyor: “Arkadaş, CHP’yi eleştirerek mevcut iktidara hizmet ediyorsun…”

Kesinlikle öyle düşünmüyorum, özellikle şu bilinsin; “Ben altı ok’u değil CHP’yi eleştiriyorum. Çünkü CHP bayrağında bulunan altı ok’tan vazgeçmiş durumdadır. Dükkanın aldığı sattığı mallar, sahipleri ve niteliği değişmiş ama tabelası olduğu gibi kalmış.

Şimdi tek tek analiz yapıp konuyu uzatmak istemiyorum, Laikliğe bakış açısı hariç bana CHP’nin AK Parti’den ne farkı olduğunu söyleyin?

 

CHP Özelleştirmeye karşı mıdır?

CHP Taşeronlaşmaya karşı mıdır?

CHP, NATO’ya karşı mıdır?

CHP, AB’ye karşı mıdır?

CHP, Federasyona karşı mıdır?

CHP, Ermeni Diasporasına karşı mıdır?

ABD’nin iç politikamıza burnunu sokmasına karşı mıdır?

 

Seçim bildirgesinde, millileştirme, milli devlet- milli ordu, NATO’ya hayır, AB’ye hayır gibi şu an aklıma gelen meşaleleri koymayan bir CHP, benim üye olduğum CHP değildir.

 

Uygulamaya bakalım.

İlginçtir Sayın Kılıçdaroğlu “Dersimli Kemal’im” diye çıkış yaparak Atatürk’ü partiden tasfiye edeceğinin sinyalini vermiş ve sonuçta bunu başarmıştır.

Milli wwwkratik devrimi tamamlamak üzere partide bulunanları tek tek tasfiye etmiştir.

Yerine, federasyoncuları, diaspora neferlerini aday göstermiştir.

 

Ekmelettinİhsanoğlu olayı CHP tutkunları için tam bir felaket oldu. Dilim varmıyor ama CHP’ye gönül vermiş olanlar için felaket ve yıkım olan bu olay, sanki yöneticiler için bir başarı olarak değerlendirilmiştir.

 

Sonra bu ön seçim aldatmacası…

Ön seçimi neden bir aldatma olarak nitelediğimi anlamak için ön seçime girmeden aday olanların görüşlerini anlamak yeter.

Kontenjan adaylarına bakın arasında kaç tanesi, Altı Ok’a saygılı?

Aralarından bir tanesini bile altı ok’çu olarak nitelerseniz ben sözlerimi geri alacağım.

 

KEMAL DERVİŞ YİNE SAHNEDE

 

Geldik son çıkışa, Kemal Derviş olayı…

Kemal Derviş’in bir operasyon adamı olduğunu Uganda Kabile Reisleri bile biliyor.  İyi niyetinden zerre kadar şüphe etmediğim CHP tabanı da biliyor… Kılıçdaroğlu mu bilmiyor?

 

Bilmiyorsa ben hatırlatayım:

 

Derviş’in birinci operasyonu: “Türkiye ilk kez 1994’te Kemal Derviş ile tanıştı. İki ayağı olan Yeni wwwkrasi Partisi’nin kurucusu olarak.  Bu iki ayak, ekonomiyi dışa bağlamak ve Kürt açılımı yapmak… Hatırlayın Cem Boyner’in partisiydi. O zaman olmadı.”

 

İkinci Operasyon: “2001 ekonomik krizinde kamuoyuna Kemal Derviş kurtarıcı olarak pompalandı. Dünya Bankası başkan yardımcısıydı. Ekonominin başına getirdiler. Büyük bir başarı (!) ile Türk Ekonomisini dışa bağımlı hale getirdi.”

 

Üçüncü operasyonu: “2002 yılında ABD kurdu, Irak Kuzusunu yemeye karar vermiş, gerekçe arıyor. Irak’a Türkiye’den girmek niyetinde, gel gör ki Ecevit Hükümeti izin vermiyor mızıkçılık yapıyor. Haydi Kemal Derviş, devir şu hükümeti ve Ecevit’e dersini ver.  Hüsamettin Özkan ve İsmail Cem ile birlikte DSP’den ayrılıp ayrı bir parti kurarlar ve DSP azınlığa düşer. Ardından erken seçim ve hayırlı uğurlu olsun Tayyip Erdoğan’ın AK Partisi iktidar.”

 

Sizce Derviş’in görevi bitti mi? Hayır.

Dördüncü operasyon: “

 

Cumhuriyet Gazetesi’nin yazdığına göre (29 Haziran 2014) Ekmeleddinİhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesi Kemal Derviş’in planı. Bu planı da Kılıçdaroğlu, parti gruplarına danışmadan kabul etti.

 

Şimdi gelelim bu günkü duruma: Kemal Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş ile 26 Mart 2015 tarihinde görüşüyor. Kılıçdaroğlu, Derviş’e milletvekilliği öneriyor. (Dikkat öneriyor. Yani Derviş kabul ederse ön seçime sokmadan milletvekili olacak. Buna ön seçim deniyor.)

 

Derviş, kabul etmiyor. “CHP üyesiyim, milletvekilliğini düşünmüyorum, istenirse icracı göreve hazırım.”

 

Seçime girmeyeceğim ama Bakan yaparsanız olurum anlamı çıkıyor.

Bu benim bayrağında “altı ok” olan, inandığım CHP değildir.

Ben yolumu değiştirmedim.

Benim yolum yol, ancak CHP, yolundan çıkmıştır.

Dışa bağımlı olmayı, emperyalizmle iş birliği yapmayı, tekellerle kol kola olup halkı fakirleştirme yolunu seçmiştir.

CHP sistem partisi olduğunu açıklamıştır. Sistemden memnundur, AK Parti bunu yapamıyor ben daha iyi yaparım diyerek yola çıkmış ve değiştiğini göstermiştir. CHP’nin bu değişimini destekleyen unsurları da parti içerisine alarak yapmıştır bunu.

 

ATİLA SERTEL İLE UMUT ORAN’IN SUÇU NEYDİ?

 

Hayatını CHP ideallerine adamış insanlar, harcanıyor. CHP’yle alakası olmayan, üye bile olmayan tipler, paraşütle birinci sıralara monte ediliyor. Bu durumdan rahatsız olanlara da “aman sesini çıkarma, sakın ha bunları yazma, seçime sayılı günler kaldı, oyları bölersin, AKP’nin ekmeğine yağ sürersin”etiketi yapıştırılıyor. İnsan sormadan edemiyor önseçimde 12 bin 997 oy alarak 3’üncü sıraya yerleşen Atilla Sertel ile açıkladığı yolsuzluk dosyaları ile AKP’nin hedef tahtasına oturttuğu Umut Oran’ın suçları neydi? Ermenilere soykırım yapıldı diyen bir kadın adayı İstanbul’da 1. Sıraya yerleştiren bu zihniyet CHP’nin ilke ve felsefelerini yerle bir etmiştir.

 

Yeni CHP’nin CHP’ye ettiğini AKP bile etmemiştir!

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?