Advert

ZÜLFÜ YÂRE DOKUNDUK!

SAYIN BOZTAŞ DEDİKODU DEĞİL; AÇIKLAMA YAP…

ZÜLFÜ YÂRE DOKUNDUK!
Bu içerik 46 kez okundu.
Advert

Manavgat Sanayi ve Ticaret Odası ( MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, ITB Berlin Fuarı dönüşü sonrası basınla bir araya gelerek gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısında gazetemizi hedef aldığına dair söylentiler gündemde.

 

İddialara göre, Sayın Boztaş bu bilgilendirme toplantısında yazılmamak kaydıyla meslektaşlarımıza, gazetemiz hakkında: “ Gerçekleri yazmayan GERÇEK Gazetesini bu toplantıya çağırmadık. Bu gazetenin sahibi, bizim hakkımızda gerçeği yansıtmayan haberler yaptı. Biz de kendisini uyardık daha sonra da noter kanalıyla tekzip yayınlaması için yazı gönderdik. Yayınlamadı. Biz de hakkında tazminat davası açmaya hazırlanıyoruz. Biz her türlü eleştiriye açığız. Bizi eleştirin ama gerçek haberlerle eleştirin. Buna ses çıkartmayız. Ama yalan haberlerle kurumumuzu ve bizi zan altında bırakmaya kimsenin hakkı yok. Yaptığımız etkinliklerin maliyetlerini abartılı bir şekilde yazmış, yazdıklarının hiç birisi doğru değil” şeklinde bir açıklama yapmıştır.

 

AHMET BOZTAŞ’A DEĞİL MANAVGAT KAMUOYU

VE KURUMLARINA KARŞI SORUMLUYUZ

 

Gazetemize yasak uygulandığı için Sayın Boztaş’ın neler söyleyip söylemediğini bilemiyoruz. En doğrusunu kendisi bilecektir.

 

Bu söz ve düşünceler kendisine ait değilse bunu alenen kamuoyu önünde açıklamasını talep ediyoruz. Çünkü biz kendimizi Ahmet Boztaş’a değil, Manavgat Kamuoyu ve Manavgat’ın değerli kurumlarına karşı sorumlu hissederiz.

 

MATSO seçimleri öncesi ve sonrasında büyük bir değişim içerisine girdiği gözlemlenen Boztaş’ın uygulamadaki yanlışları ve başkanı bulunduğu kurumu geçmiş dönemlerle kıyaslandığında bir adım ileriye taşıyamamanın sıkıntısı içerisinde olduğu açıkça görülüyor.

 

Çözüm makamının başı olması gerekirken şikâyet makamının başı olan Boztaş’ın öfke ve kızgınlığı sadece elindeki belgelerle doğru haber yaptığına inanarak kamu görevini yerine getiren Manavgat Gerçek Gazetesi’ne değildir. Boztaş’ın, seçilerek iş başına gelen çalışma arkadaşlarıyla da bir kan uyuşmazlığı sorunu olduğu kamuoyunca malumdur.

 

Bir oda başkanı düşününüz ki, kendisinin başkan yardımcılığını yapmış yönetim kurulu üyesi bir çalışma arkadaşıyla birlikte yine kendi meclis başkanını bir nedenden dolayı mahkemeye vermekten çekinmiyor.Yaptığımız haberlerden dolayı bizleri kurumun itibarını zedelemekle suçlayan Sayın Boztaş, kurum içerisinde tartışarak, anlaşarak çözümlenmesi gereken bir konuyu mahkemelere taşımakla acaba kurumun itibarını mı yükseltiyor?

 

MATSO KAPRİSLERLE YÖNETİLEMEZ!

 

MATSO Manavgat’ımızın en güzide kurumlarından biridir. Yönetimin uyum içinde olmasının yararları Manavgat Sanayici ve İş adamlarına olumlu olarak yansırken, uyumsuzlukları olumsuz olarak yansıyacaktır.

Hiç kimsenin Manavgat’a ve kurumlarına zarar verme hakkı yoktur. Gazetemizin bile…

MATSO, kişilerin kaprislerine kurban edilmeyecek kadar değerlidir. Gazetemiz, asla ve asla kişilerin kaprislerini tatmin etme gayreti içinde olmayıp, Manavgat’ı ve Manavgat’ın kurumlarının çıkarlarını korumaya devam edecektir.

 

Şimdi soruyoruz;

Sayın Boztaş, yukarıda sözü edilen konuşmalar size mi ait?

 

Bu konuda yapacağınız açıklamaları gazetecilik etiği açısından yayınlayacağım. Ayrıca Noter kanalı ile tekzip, hukukun arkasından dolanmaktır, bunu konumunuz gereği bilmeniz gerekir ki bilmiyorsanız vahim bir olaydır. 5187 Sayılı Basın Kanunu’nun 14. Maddesi açık ve nettir.

Bu iddiaların doğru olup olmadığının tek muhatabı sizsiniz. Ve gazete olarak da muhatabımıza soruyor ve Manavgat Kamuoyu adına yanıtınızı bekliyorum.

 

Bir diğer konu ise Sayın Boztaş, seçerek toplantıya çağırdığınız meslektaşlarımıza şayet gazetemiz üzerinden gözdağı verme amacında iseniz bu durum benim değil, o toplantıda bulunan meslektaşlarımızın sorunudur.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?