Advert

Bir portre: Meral MENGİ

CHP’nin Antalya Milletvekili aday adayı Meral Mengi’yi uzun yıllardır tanır ve takip ederim. Tanıtım broşüründe kullandığı slogan gibi gerçekten de “Siyasetin Temiz Rengi” dir. Bir Amazon savaşçısı ruhu vardır Mengi’nin. İnandığı değerler uğruna mücadeled

Bir portre: Meral MENGİ
Bu içerik 137 kez okundu.
Advert

Yüreğinin kendisini götürdüğü yere kadar da gider. Vardığı her nokta onun için kazanılmış bir zaferdir. Kaybettiği seçimleri bile bir kazanım olarak görür ve bu kazanımlar toplamını kendisine duyulan ‘özgüven’olarak değerlendirir. Bu özgüven adresinin de CHP ve CHP içerisinde bulunduğu görevler nedeniyle olduğunun bilincindedir. Kendisine duyulan özgüveni sarsmamak içinde azami dikkatli davranır. Kendi ve ailesi için yüklendiği sorumluluğun çok daha fazlasını partisi CHP için yüklenir.

 

CHP İlçe Örgütü’nde Gençlik ve Kadın Kolları, Manavgat Belediyesi Meclis Üyeliği, İlçe yöneticiliğinin yanı sıra iki kez CHP ilçe başkanlığına aday olması onun partide ki titrinin örnekleridir. Siyasi kimliğinin yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşları bünyesinde aktif olarak hala çalışıyor olması onun insana ve Manavgat’a verdiği ölçü olarak değerlendirilmesi açısından önemlidir.

Bir milletvekilinde aranan koşullar ne olabilir; Bilgili, birikimli, meslek sahibi, insanla iç içe, yaşadığı coğrafyayı ve yaşadığı ülkeyi tanıyan, insanlarıyla iç içe, onların sorunlarını bilen, bilmesi yetmez ayrıca ilgili kurumlarda dile getiren nitelikte olmalıdır.

 

Meral Mengi, bu coğrafyanın ve bu toprağın kızıdır.

 

Bu yörede doğup, büyümüş. Bu yöre insanıyla aynı duygularla yoğrulmuş, aynı cenazede yas tutup, aynı düğünde oynamış.

Hiç kimsenin, bu coğrafyanın sorunlarını anlatmasına ihtiyaç yok. Kendi gözlem, birikim ve deneyimleri yeter.

Ben, Atatürk ilke ve İnkılâplarının TBMM’de daha çok yer almasını; bayrağıma layık olduğu saygının gösterilmesini; Laik eğitim sisteminin yaşama geçirilmesini ve insanca ve hakça yaşamayı istiyorum.

 

Atatürk’ün kurduğu CHP’den meclise bugüne kadar Antalya’dan bir kadın milletvekilini gönderemediğimiz içinde için için kızıyorum. Batı toplumları içerisinde kadına ilk seçme ve seçilme hakkını veren bir partinin 1943 yılından bu yana Antalyalı bir kadın vekili meclise göndermemesi bence sorgulanmalıdır. CHP üyelerine sesleniyorum! Atatürk’ün kadına verdiği önemin Manavgat olarak devamını getirelim. Manavgat’tan verdiğimiz ses tüm Antalya coğrafyasına örnek olsun. Seçimimizde bizim meclise göndereceğimiz kadın vekilde Manavgatlı olsun. Biz olalım- Bir olalım- Manavgat olalım…

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası