Advert

FİDAN BÜYÜDÜ, AĞAÇ MI ORMAN MI OLDU? HAKAN FİDAN, ERDOĞAN’I BİTİRECEK Mİ? FUAT AVNİ, HAKAN FİDAN MI?

Şimdi bu kadar soru da nereden çıktı diyeceksiniz. Genel seçimler gün gün yaklaşıyor, partilerde harıl harıl çalışmalar sürüyor.

FİDAN BÜYÜDÜ, AĞAÇ MI ORMAN MI OLDU? HAKAN FİDAN, ERDOĞAN’I BİTİRECEK Mİ? FUAT AVNİ, HAKAN FİDAN MI?
Bu içerik 152 kez okundu.
Advert

Kimi vatanı kurtarmada bir katkım olsun, diye düşünürken kimi de koltuk kapma, 2 yılda emekli olup, hayatını garantilemenin peşinde.

   

Tabi ki iktidar partisi hariç.  Onların durumu zaten garanti. 12 yıldır kurtardıkları memleket ortada!.. Bankaları, kamu kurum ve kuruluşlarını, topraklarımızı özellikle yabancılara sattılar. Ege’deki adalarımızı Yunanlılara parayla mı sattık, hediye mi ettik belli değil. Kıbrıs’ı vermeye ramak kaldı, Şah Süleyman’ın türbesini taşıdık, vs, vs…

 

Bu arada bir tek nikâh yüzüğüyle iktidara gelenler memleketin değil, dünyanın sayılı zenginleri oldu. Emeklilik hikâyesi 2 yıl mıydı? Zaten onlar geleli 12 yıl oldu, torunlarının da torunlarının geleceğini garantiledi. Milleti birlik ve beraberlik içinde tutmaları gerekirken ayrıştırdılar: Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Alevi, Sünni, vs, vs…

 Muhalefet partilerinin içlerine kadar sızdılar, nifak tohumları ekildi. Dürüst insanlara çamur atıldı. Onlar da birlik olacaklarına bölündükçe bölündüler. Neden mi?

 

Humeyni ile Paris’ten geldiğinde 12 yaşındaydı

Sistem bunu gerektiriyordu. Yüzyılların projesi BOP daha doğrusu BİP projesi devam ederken özel görevliler görevlerini yerine getiriyordu. Ortadoğu’daki petrol uğruna 1980- 1988 yılları arasında iki Müslüman ülke olan Irak-İran tam 8 yıl savaştırıldı. 1980 de başlayan bu savaşın daha öncesinde gelişen olaylara da bakmak lazım… 1980 yılından bir yıl önce yani 1979 yılında İran Şah’ı devrildi, rejim yıkıldı.  Humeyni, Paris’ten, İran’a gelirken yanında 12 yaşlarında bir erkek çocuk getirdi. Humeyni ile birlikte 2 yıl Paris’te birlikte kalan, devrim günü onunla beraber İran’a gelen çocuk Hakan FİDAN. Çocukluktan alınmış, özel seçilmiş, Vanlı bir aşiretin çocuğu… Ve şimdi o çocuğun aile bireylerinin hepsi HDP’li… Özel seçilmiş, çocukluktan yetiştirilmiş, Vanlı bir proje adamının maharetiyle  Humeyni’nin yanına yerleştirilip, koruma altına alınmış, fidan yetiştirilmiş ağaç olmuştu.

 

 Kafa karıştıran sorular 

 

1986 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerine girdiğinde 18 yaşındaydı. TSK’nin herkesi fişlediği ve referansı sağlam olmayan birini asla almadığı o günlerde Fidan, kimlerin referansıyla alındı? O yıllarda ve yakın zamanlara kadar Kara Kuvvetleri Muhabere Okulu’nda okuyacak kadar kabiliyetli tek doğulu olması tesadüf müydü? Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda, Otomatik Bilgi İşlem bölümünde, bilgisayar teknisyenliğine getirilerek, projenin en önemli ayağı tamamlandı. TSK ile ilgili tüm bilgi ve belgelerin merkezine konumlandırıldı. Ardından NATO‘da görevlendirilerek, yurt dışına gönderildi. Dış görevle gittiği Almanya’da NATO Süratli Reaksiyon Kolordusu’ndaki görevi İstihbarat ve Harekât Başkanlığı’ndaydı. Mecburi görev süresi biter bitmez TSK’den istifa etti. Askeri kariyeri bu kadar parlak biri sebepsiz yere kurumdan neden ayrıldı acaba?

 

Abdullah Gül yıldızını parlattı

 

Fidan’ın hızlı yükselişi, 2003′de Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi (TİKA) Başkanlığına atanmasıyla başladı. TİKA o dönem Devlet Bakanı Beşir Atalay’a bağlıydı. Atalay’a çok yakın çalıştı. Atalay’ın aracılığıyla dönemin Dışişleri Bakanı olan Abdullah Gül ile ilişkilerini geliştirdi.  Abdullah Gül, Hakan Fidan’la her şeyini paylaştı. Hem Dış İşleri, hem de istihbarat birimleriyle işbirliği halinde faaliyet gösteren TİKA’da başkanlık, Fidan için biçilmiş kaftandı.

Ağaç değil orman oldu

Atalay’ın, Erdoğan’a sürekli Fidan‘ı anlatması Erdoğan’ın ilgisini çekti. O dönem Gül‘ün referansı önemliydi ve çoktan ayarlanmıştı. Başbakan 2007’de onu yanına aldı. Dış politika ve uluslararası güvenlik konularından sorumlu Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevine getirdi. Can alıcı nokta İran’ın nükleer çalışmalarının uluslararası krize dönüştüğü sırada Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Y.K üyeliğine atandı. MİT-Emniyet-Genelkurmay-Jandarma istihbaratı “Milli İstihbarat Koordinasyon Kurulu” olarak tek çatı altında toplandı ve Fidan‘a bağlandı. Fidan ağaç değil orman olmuştu.Böylece projenin en büyük ayağı tamamlanmış oldu.

 

Erdoğan’dan sonra Hakan Fidan mı?

 

Recep Tayip Erdoğan’ın sağlık yönünden çok kötü durumda olduğunu basından defalarca okuduk. Artık onun kullanma süresi bitmişti.  Uzun zamandan beri bunu biliyorduk da yerine kimin getirileceğini merak ediyorduk. Bizim seçtiklerimizin, bizim seçtiklerimiz olmadığını biliyoruz. Önümüze SEÇ, diye koyduklarını, biz sözde seçiyoruz ama aslında onlar SEÇSİS ile kendileri seçiyorlar… Hakan Fidan, AKP den milletvekili adayı…  Ve Erdoğan bitti… Bittiğini kendi biliyor, gözlerinden korku fışkırıyor, o korkuyla da saldırganlaşıyor. Seçilmiş, yani emperyalist güçlerin yetiştirdiği Hakan Fidan, Erdoğan’ın yerini alıyor.  İşin kötüsü Hakan Fidan, Recep Tayip Erdoğan’dan daha tehlikeli…

 

 

Tansu Çiller’i şoke eden cevap 

Tansu Çiller Başbakan. Türkiye Cumhuriyetinde ilk kadın Başbakanı…

Başbakan’la MİT Müsteşarının haftalık olağan görüşmeleri olur, bir de çok acil durumlarda.

Başbakan Tansu Çiller’e, MİT Müsteşarının geldiği söylenir.  İşleyişin bilincinde olmayan Tansu Hanım, randevu alması gerektiğini bildirir. O dönemin MİT Müsteşarı, beklemeden Başbakan’ın odasına dalar. Öfkeyle; “Ben, biz olmazsak; sen, o koltukta oturamazsın. İşin varsa da, hatta ABD Başkanı’yla görüşüyor olsan da her şeyi bırakıp bizimle görüşeceksin.’’ der. Bu bir rivayet… Yani MİT Müsteşarı olmak böyle bir şey… İç ve Dış her bilgi onda… 

Yani Hakan Fidan’ın elinde olan bilgi ve belgeler Recep Tayip Erdoğan’ın elinde bile yok…

 Fidan yetiştirildi, ağaç oldu. MİT Müsteşarlığına gelene kadar ormana dönüştü.  TSK’den Karayılan’ı kurtaran, Habur’da, PKK’lılara şov yaptıran, Türkiye’ye birkaç füze attıran,“İstersem 3 füze attırır, Suriye’yle savaşı başlatırım’’ diyebilecek kadar büyütülen Fidan…

 

Erdoğan’ın belalısı Fuat Avni

 Fuat Avni adına açılan twitter hesabından verilen bilgiler, hiç ıskalamıyor; hep 12 den vuruyor. Bu bilgiler ne Başbakan’da ne de Cumhurbaşkanı’nda var. Erdoğan’ı tamamen yıpratıp yok etmek için Hakan Fidan’ın, Fuat Avni adına sahte hesap açtığını düşünmeden edemiyor insan… Milletvekilliği için görevden ayrılmış da olsa, Fidan artık orman olduğu için Recep Tayip Erdoğan’ın etrafındaki her bir kişi Fidan’ın adamı. Muhalefet partileri BOP ve BİP projeleri gereği bölündükçe bölündü, küçüldükçe küçüldü. SEÇSİS ile birlikte sistem AKP ye çalışıyor.  Önümüzdeki genel seçimlerde Hakan Fidan, milletvekili ve YENİ BAŞBAKAN  olarak görünüyor. Üstelik tüm akrabaları HDP’ li. BOP, pardon BİP projesine ne kadar uyumlu bir tablo… Yeni BOP Eşbaşkanı Hakan FİDAN gibi görünüyor. Muhalefet partilerinde dürüst insanlara çamur atılarak uzaklaştırma işlemleri devam ederken, bir taraftan da algılanamaz politikalar izlenmekte.

   

% 25’lik oyu bölüştüler

Cumhurbaşkanı adayı gösterdikleri Ekmeleddin İhsanoğlu'nun ismi, rahmetli Uğur Mumcu'nun; şeriatçı örgütlerin bağlantılarını anlattığı, RABITA adlı kitabında yer almıştı. Kitapta, Rabıtat-Ül Alem, yani "Dünya İslam Birliği" adlı, şeriatçı örgütle bağlantılı dernek ve vakıflara yer verilmişti. Bunun ayrıntısına çok fazla girmeyeceğim. Meraklısı kitabı alır, okur. Söylemek istediğim; Türkiye’nin bağımsızlığından ödün vermesidir. Bilinmesi gereken şudur: Sisteme hizmet edenler Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı gösterdi. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Erdoğan’dan daha tehlikeli olduğunu gören % 25 sandığa gitmedi.  Bu % 25’lik oy potansiyelini tehlike olarak gören özel görevliler hemen yeni partiler kurarak, bu % 25’lik oyu da kendi aralarında bölüştüler…

 Kim kime neye hizmet ediyor?

 

İşin garibi Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı gösterenler ve destekleyen STK’lar  aynı zamanda Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümünde anma etkinlikleri düzenlediler.

Oturup düşünmeden edemiyor insan. Kim, kime, neye, neden hizmet ediyor?

Kanımca Fidan yetişti ağaç oldu, MİT Müsteşarlığında orman oldu, sonra Fuat Avni oldu, yeni dönemde Başbakan olacak gibi… Yine de umutsuz değilim. Benim, bizim gibi düşünen milyonlar var.

 

Sadece perdeye bakmayalım, perde arkasındakileri görmeye çalışalım…

 

Gazeteci yazar Pembe TUNCEL

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı