Advert

BİR PULSUZ DİLEKÇE

Manavgat Ortak Akıl Platformu’nun saygıdeğer üyeleri aralarında destek vereceklerini beyan eden siyasi parti ilçe başkanları (ki MHP ilçe başkanı İ. Hakkı Karadağ genel merkezin izin vermediği gerekçesiyle desteğini bir gün sonra çekmişti) Atatürk Kültür

BİR PULSUZ DİLEKÇE
Bu içerik 81 kez okundu.
Advert

Çok alengirli işler bu işler

 

MATSO, MASİD ve Baro organizasyonun başı olarak bu görevi üstleniyorlar. Ancak MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’ın acelesi vardır. Meslek Yüksek Okulu’nda ‘Kariyer’ adlı bir konferansa konuşmacı olarak katılacaktır. O toplantıya katılmak yapılan toplantıdan daha önemli olacak ki, Sayın Boztaş, “Alacağınız tüm kararların altına imzamı atarım” diyerek MYO’nun yolunu tutar. Ortak Akıl Platformu bir basın bildirisi hazırlar mı? Hayır, hazırlamaz. Tüm toplantılarda belki de birilerinin iteklemesiyle olumlu tavır çizenler, halkı bilgilendirme toplantısına saatler kala yönetimlerini toplayarak hala katılalım mı yoksa katılmayalım mı toplantısı yaparlar. Tabii ki bu toplantılara genellikle katılmayalım düşüncesinde olan yönetim kurulu üyeleri davet edilir. Bu inişli çıkışlı davranışlar halkı bilgilendirme toplantısına destek veren diğer siyasi parti ilçe temsilcilerinin de canını sıkar. Ama bütün bu alengirli işlere rağmen o gün o alanda destek sözü vererek sözünde duran parti başkanları da vardı. DP, BBP Partisi ilçe başkanları Ahmet Bıyıklıoğlu ile Mehmet Çayır yönetim ve üyeleri ile birlikte alana gelerek biz buradayız diyebilme yürekliliğini gösterdiler.

 

Aman ha kulağınızı çekerim

 

Ortak Akıl Platformu üyeleri ortak bir basın bildirisi hazırlamadıkları gibi, süreç içerisinde üstlerinden baskı yedikleri mazeretlerini kulaktan kulağa yaymaya başlarlar. Burada asıl hedeflenenin amacı “biz destek vermek istiyoruz da ama ne yapalım üzerimizde büyük baskı var” yalanına sıkı sıkıya sarılmak. Hazretler sanki seçimle işbaşına gelmiş değil de, birileri tarafından atanarak o göreve gelmişler gibi. Allah kimsenin başına vermesin; hasta olmadıkları halde hastaneye gidip de serum taktıranlarımı yoksa miting anında hep bir araya gelerek birileriyle balkon sefası yapanları mı, kahvede ihale oynayanları mı hangi birini yazalım… Nereden bakarsan bak kokuşmuşluk, çürümüşlük ve ihanet. Anlayışla karşılama zorlandığımız fakat bir türlü anlayamadığımız bir diğer nokta ise; hazırlanması kararı alınan basın bildirisine kurumları değil de şahısları adına imza verenlerin kaymakamlık makamına 23 Aralık 2014 Salı günü verdikleri dilekçe. Dilekçenin bilgilendirme dilekçesi olduğu söyleniyor ama Kaymakam Sn. Emir Osman Bulgurlu’nun, şahısların ismi ve kurumsal görevlerinin de altında yer alan adreslere “Aman ha kulağınızı çekerim” mealinde cevaben gönderdiği yazı.

 

Kendi kalelerine gol attılar

 

Kaynakam Emir Osman Bulgurlu, “ Dilekçedeki isimler incelendiğinde büyük bir çoğunluğu Manavgat STK Başkanları olduğu görülmüştür. İmza sahiplerinin temsil ettikleri STK’da görevleri devam ediyorken kuruluş kanunları, kamu düzeni, temsil ettikleri kişilere karşı muvazaa içine girerek marjinal bir etki ile kurumsal kişiliğe uygun olmayan bir metod içinde oldukları değerlendirilmiştir. STK’lar kanunla kamu yararı amacıyla kurulmuştur. STK’lardan, yasalar çerçevesinde yapılan işlere karşı gösteri şeklinde toplu eylem beklenemeyeceği aşikârdır” diyerek görüşünü belirtiyor.

 

Kaymakam izin vermedi

 

Kaymakam Emir Osman Bulgurlu bahane arayan nasıl yan çizerim düşüncesinde olan arkadaşlara tam da istedikleri türden bir cevabi bir yazı yazıyor. Kaymakamlığın bu cevabi yazısının bazı arkadaşları memnun ettiğinden şüphe yok. Zaten kaymakamlığın da yazısını bahane ederek, “Ne yapalım kaymakam da izin vermedi” türünde söylemlerle toplumda algı yaratarak kendilerini AK(lamaya) çalıştılar.

 

Ancak Sayın Emir Osman Bulgurlu’nun dilekçeye cevaben yazdığı son cümleye hiç mi hiç dikkat çekmediler.

 

“Ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve diğer ilgili kanunlar gereği“BASIN AÇIKLAMASI” izne tabi değildir”

 

Yorum sizlerin. Böyle başa böyle tarak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı