Advert

İKİ ÖLÜ VE ÖLDÜREN BEDENLER

Yaşatmaya değil yaşam haklarını kısıtlamaya adanmış iki ruh, iki beden. İntikam alma duygusuyla yanıp tutuşan iki çift yürek. Saman altından su yürütmekte mahir iki Makyavelist siyasetçi.

İKİ ÖLÜ VE ÖLDÜREN BEDENLER
Bu içerik 91 kez okundu.
Advert

Biliyorum, siz onları tanıdınız!

 

Biri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel diğeri ise Türel’in koltuk altına sığınmış, ne anlama geldiğini bilmediğimiz bir unvanla görev yapan Manavgat Koordinatörü Ömer Şahin.

 

Ölü beden beş duyudan yoksundur; sıkıntınızı görmez, çığlığınızı işitmez, acınızı hissetmez;
Çünkü ölüdür. Ölü beden, neşe ve coşkuyu yutandır. Son iki gündür yaşadıklarımız Manavgat ve Manavgatlının yaşam keyfinin kaçmasına neden oldu.

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Büyükşehir uygulamalarının adaletsizliğini anlatmak için meclis üyeleriyle birlikte siyasi partilerin temsilcilerini ziyaret etti. Sırasıyla MHP, SP, BBP ve CHP’ye yaptığı ziyarette gelişmeler hakkında bilgi vererek Koordinatör Ömer Şahin’in Manavgat’a ihanet ettiğini söyledi.

 

Sözen, hiçbir teknik bilgisi, donanımı olmayan Şahin’in, Manavgat’ın sokaklarında nasıl yürüyeceğini ve halkın yüzüne nasıl bakacağını da sormadan edemedi.

 

Daha dün ana caddelerimiz elimizden alınmışken bugün Manavgat Belediyesine gelen bir üst yazıyla Çolaklı’daki günü birlik alan,  Side limanı ile yine Sorgun ve Side sahil bandında bulunan 10 adet büfe yerinin Büyükşehrin yetkisine devr edildiğini bu ziyaretlerde öğrenmiş olduk.

 

Şimdi merak ediyoruz yarın sırada acaba neresi var diye?

Bir halkı ve o halkın seçtiği bir başkanı bu kadar aşağılamak merak ediyorum acaba size ne kazandıracak?

Tamam, yasa sizi sınırsız yetkiyle donatmış bunu anlayabiliriz ancak yasanın vicdani uygulamasını ve etik değerleri neden unuttuğunuzu da merak etmiyor değiliz.

Ömer Şahin’i hiç saymıyoruz. Onun Manavgatlı olmadığını ve Manavgat sevdasının bir safsata olduğunu son yaşananlar bizlere gösterdi.

O Manavgat’a uğrattığı haksızlıkların hesabını Allah katında verecektir. Bundan hiç şüphem yok! Allah onu afetsin!

 

Ya Menderes Türel?

 

Sizin karşında Manavgat halkının iradesiyle iş başına gelmiş bir yönetim var. Bu yönetime hiç mi saygınız yok? Yasanın şahsınıza verdiği yetkileri kullanırken hiç mi vicdan muhasebesi yapmazsınız? Yazıklar olsun! Birde Manavgat’a her geldiğinizde “BEN” Manavgat’ın bir evladıyım diyerek insanları kandırıyor oy avcılığı yaparak yalan söylüyorsunuz.

 

Manavgat’ın değerlerini yok sayan, siyasi ikbal ve rant uğruna her şeyi mubah sayan evlatlara Manavgat’ın ihtiyacı yok…

 

Sizler bu eylemler içerisinde kendi içinizde büyüttüğünüz putların esiri olmuş durumundasınız. Ve içinizde büyüttüğünüz o put sizleri ölü bedenler olmaktan maalesef kurtarmıyor, kurtaramıyor.

 

O yüzden;

 

Bir düşünce, bir ideoloji, düşülen yol, bir inanç, bazen ölü bedenler gibi sizi denizin dibine çeker havasız, soluksuz bırakır. Evet… Ölü beden sadece insandan oluşmaz. Bazı dönemler, komple ölü bedendir. Örneğin siyasal rejimler ve rejimsizlikler. (Hitler Almanya’sı, Mussollini İtalya’sı, Franko İspanya’sı ve şimdiki iktidarın yönetimi gibi) Esas üzerinde durmamız gereken sorun, bazı esirlerin, gönüllü olarak ölü bedene bağlanmak istemeleridir.

 

Sizler ölü bedene bağlı birer esirsiniz…

 

Siyasal literatürde buna “wwwkrasi” diyorlar. Hani sizleri alkışlayan, para babalarını hoş görürüm ama evine ekmeği zor götüren ayakkabı tamircisinin neden elleri patlayana kadar alkışladığını anlayamam. Ülkenin bütün maddi varlıkları talan edildiği için açlığa sürüklenen ve belediyelerden yardım alacak kadar muhtaç duruma düşürülen insanların AKP’yi bu denli desteklemeleri nasıl açıklanabilir?
 

 

Yine de kişisel önerim, kendimize bir soralım “Ben kimin için ölü bedenim?” bunun yanıtına göre, yaşam biçimini düzenlemeye çalışırsak, zannediyorum hayatımız biraz daha kolaylaşır. 

 

İşin birde sevindirici yanını gördük bu ziyaretlerde. Manavgat’ın maruz kaldığı bu haksız uygulamalara, ziyaret edilen siyasi partilerin ilçe başkanları koşulsuz destek vererek Manavgat halkının yanında olduklarını üstüne basa basa söylediler.

 

Tek yürek, tek beden, tek ruh ve tek ses oldular… 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı