Advert

Sormaya devam edeceğiz!

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş geçen hafta sürmanşetten verdiğimiz; “Odaların Kodamanları” haber- yorumumuza içerlenerek bizlere gönül koymuş. Gönül koyan sadece Sn. Boztaş değil elbette. Aynı iradenin görev yapan diğer oda

Sormaya devam edeceğiz!
Bu içerik 54 kez okundu.
Advert

Ne yapalım canları sağ olsun! Birileri bize gönül koyacak diye çoğunluğun bildiği ve seslendiremediği konuları haberleştiremeyeceksek bu işi yapmayalım daha iyi. Sonra haberimizi okuyanlar, haber içeriğinin yoruma dayalı bir kanı olduğunu rahatlıkla anlayabilirler. Manavgat’ta herhangi bir konuma yükselmiş ya da yükseltilmiş koltuk sahibi şahsiyetlerin “eleştiriye tahammülsüzlükleri” kronik bir hastalık olarak varlığını sürdürüyor. Bu tahammülsüzlüğün nedeni de okuduğunu yorumlayamama ve anlamak istediği gibi anlama sonuçlarını ortaya çıkarıyor. Sayın Boztaş, herkese pamuklu şeker dağıtarak şirin görünmeyi bir kenara bırakarak ülke gerçeği ve dolayısıyla bunun Manavgat’ta yansımalarını açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşmalıdır. Manavgat ekonomisine yön vermek amacıyla yarı resmi bir kuruluş olarak kurulmuş olan MATSO başkanının illaki diğer oda başkanlarına nazaran sorumlulukları daha fazladır. Bu yüzdende hep göz önündedir. Eleştirilmesi de dolayısıyla kaçınılmazdır.

Yeni krallara yeni soytarılar lazım

Tarihin en eski mesleklerinden biridir soytarılık. Krallarla birlikte soytarılarda şekiller değiştirerek tarihe gömülürler. Ama değişmeyen bir kural vardır; krallar değişiyorsa soytarıları da değişmek zorundadır. Soytarılar için kifayet değil sadece kıyafet gerekir. Gazetemiz sorumlu yayıncılık anlayışı içerisinde ilke olarak kimsenin soytarısı olmayı benimsememiştir. Benimsemeyecektir de. Kamuoyu ve Manavgat halkının merak ettiği konuları sormaya devam edecektir.

 

 

DEİK’in Ekonomi Bakanlığı’na bağlanmasından sonra 395 üyeli TOBB’un üye sayısı 100’e indirilecek midir?

 

Şayet bu sayı 100’e indirildiğinde Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) varlığını koruyacak mı yoksa faaliyetine temsilcilik olarak mı devam edecektir?

 

TOBB’un amacının dışında siyasi faaliyetlerin yürütüldüğü kurumlara dönüştüğünü ve ekonomiye hiçbir artı değer katmadıklarını söyleyen bizler miyiz yoksa hükümet yetkilileri mi?

 

MATSO olarak göreve geldiğinizden bu yana atanmışlara ve seçilmişlere yaptığınız hayırlı olsun ziyaretlerinden başka Manavgat’ın hangi sorununu dosya halinde bu yetkililere sundunuz?

 

Şükrü Vural ve yönetiminin tahsisini gerçekleştirdiği okul arazisinin proje çalışmaları hangi aşamadadır? Bir arpa boyu yol alınmış mıdır?

 

Yurtdışında katıldığınız fuarlarda; “Bizim narımız ve üzümümüz buradakilerden kat be kat üstün” söylemi yerine, bu ürünlerin ihracı konusunda hangi kurumlara yön verdiniz ya da onlarla birlikte ortak hareket etmeyi önerdiniz?

 

Sayın Boztaş, biz bunları merak ediyor ve soruyoruz. Sizin bizi suçladığınız gibi bizler sizi suçlamıyoruz sadece öğrenmek istediğimiz için soruyoruz. Sizin deyiminizle masa başında oturup haber yapmıyoruz zaten bunu yeterince yapanlar var.

 

Oysa zoru başarmıştınız

 

Geçmiş siyasi birikimlerini uzun soluklu çalışmaları neticesinde başarıya ulaştırarak MATSO başkanlık koltuğuna oturan Ahmet Boztaş siyasi bir lider gibi davranmaktan kendini bir türlü soyutlayamıyor. Siyaset denilen hastalıklı yapı bir virüs gibi insanın kanına girdiğinde maalesef o illetten kurtulmak mümkün olmuyor, olamıyor. Bu yönüyle Boztaş eleştirilmeli midir? Asla! Çünkü bir takım kazanımlar elde etmenin yolu siyasetten geçer. Ancak istenilen hedefe ulaşmak için öncelikli yapılması gerekenin bulunulan makam gereği yandaşlık ilkesinden uzak durmaktır. Her odaya eşit mesafede durur gibi görünen Sn. Boztaş’ın Esnaf ve Sanatkârlar Odası (MESO), Bakkallar Odası ile Şoförler Odası’na gönül bağıyla bağlı olduğunu gören gözler görüyor.

 

Bundan sonraki hedef acaba sizce ne olabilir?

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?