Advert

Siyaset kurumu tıkır tıkır işliyor

Siyaseten alınan / alınacak kararların günlük yaşamlarını zorlaştıracağı düşüncesini taşıyan binlerce Manavgat yaşayanı, tedirgin bir bekleyiş içerisinde. Manavgat’ın akciğeri sayılan ve en ufak bir rüzgâr esintisinde bile Manavgat’ın üzerine oksijen pomp

Siyaset kurumu tıkır tıkır işliyor
Bu içerik 83 kez okundu.
Advert

Manavgat Belediyesi’nin yıllardır uğraş verdiği ancak bir türlü tahsisini alamadığı Türkbeleni başta olmak üzere Sorgun’daki 522 dönümlük orman arazisinin el altından birilerine tahsis edileceğinin gündeme düşmesi tüm gözleri bu alanlara çevirdi. Hatırlanacağı gibi kısa bir süre önce neden ve niçin henüz hala tam olarak netlik kazanmayan,“Türkbeleni Yangını” taraflı tarafsız tüm Manavgat halkını derinden üzmüştü. Kentin herhangi bir yerinden panoramasına baktığınızda Türkbeleni’nin tıraş edilmiş bir ilkokul öğrencisine benzetebilirsiniz. Ama arada bir fark var, tıraş edilmiş herhangi birinin hücreleri üretkenlik göstererek zamanla kesilen saçları yeniden uzar. Türkbeleni’nde süreç maalesef tersine işliyor.

 

El altından ihale edilmek isteniyor

 

Yangının hemen sonrası yetkili kurumlardan peşi sıra açıklamalar geldi. Neydi bu açıklamalar? Türkbeleni’ni en kısa sürede ağaçlandıracağız!... Türkbeleni ağaçlandırılmadı ama yangından zarar gördü diye birçok ağaç yangın sonrası da kesilerek sanki bir alan yaratılmış oldu. İşte yaratılan bu alanın şimdilerde ikili görüşmelerle el altından birilerine tahsisinin yapılması gündemde. Rantın olduğu yerlerde siyaset kurumları, bir saatin zembereği gibi tıkır tıkır işliyor. Türkbeleni’nden sonra sırada Sorgun Mevkii’nde yer alan 522 dönümlük alan var. Bu alan da yine aynı koşullarla tahsisi yapılarak birilerine, Aqua Park yapılması için verilmek isteniyor.

 

Belediye gözünü dört açmış durumda

 

Manavgat Belediyesi’nin yıllardır uğraş verdiği ve tahsisinin belediyeye yapılması için tüm sorumluluklarını yerine getirdiği bu alanların niçin belediyenin tasarrufuna bırakılmama nedeni bilinmesine rağmen, belediye işin peşini bırakmayarak mücadelesini sürdürüyor. Bu alanların Manavgat’ın ve Manavgatlıların yaşam alanları olduğu bilinciyle hareket eden belediye yetkilileri, Orman işletme Müdürlüğü’nün çalışmalarını yakın takibe alarak olası bir ihalenin önüne geçebilmek için yoğun mesai harcıyor. Görevlendirdiği personellerle yapılacak bir ihaleye belediyenin de katılabilmesi için gözünü dört açmış durumda.

 

Manavgat sevdasından dem vuranlara çağrı!

 

Manavgat sevdasından ve Manavgatlılıktan dem vuran tüm STK başkanlarının ve de en önemlisi Manavgat halkının olası böyle bir ihalede taraf olacakları kurum Manavgat Belediyesi olmalıdır. Geleceği ipotek altına alınmak istenen Manavgat’a sahip çıkma sorumluluğuyla karşı karşıyayız. Yarınlarda, “ahh biz ne yaptık!” demek istemiyorsak Türkbeleni ile Sorgun ormanlarına sahip çıkalım.

 

Siyasi düşüncelerimizi bir kenara koyarak, bu alanları Manavgat Belediyesi’ne kazandırmak için uğraş veren belediye yetkililerimize desteğimizi verelim. Manavgatlılık ve ruhu inanın bu gerçekle bizi baş başa bırakıyor. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı