Advert

Manavgat Belediyesi GÜNAH KEÇİSİ Mİ?

Yeni Büyükşehir Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle kapanan belde belediyelerden gelen imar usulsüzlükleri Manavgat Belediyesi’nin başını ağartmaya devam ediyor. Özellikle Side ve Evrenseki yerleşkelerinde yer alan otel işletmecilerinin birbirlerini şikâyet e

Manavgat Belediyesi GÜNAH KEÇİSİ Mİ?
Bu içerik 71 kez okundu.
Advert

Mantık bunun neresinde?

 

Belde belediyelerdeki kaçak yapılaşmanın ve imar usulsüzlüklerinin sorumlusu sanki Manavgat Belediyesiymiş gibi, suçlayan ve hatta daha da ileri giderek bir takım belgeleri basınla paylaşarak; “CHP’li Manavgat Belediyesi, AK Partili belediye başkanını aklıyor” söylemini öne sürerek kamuoyunu yanıltmakta beis görmüyorlar. Hizmet binaları dâhil olmak üzere tüm mal varlıklarını tasfiye komisyonuna devredilmesine gözünü kırpmadan imza koyan bazı belde belediye başkanlarının, borçlar ile beldelerinin sorunlarının Manavgat Belediyesine bırakılmasına ses çıkarmazken, aynı şekilde bu beldelerde yatırımı olan turizmcilerin yasanın hemen ardından Manavgat Belediyesini görevini yapmaya davet etmesi mantıkla izah edilemeyecek aykırı bir durumdur.

 

Arşivler bile doğru dürüst devredilmedi

 

Aykırılık sadece yatırımcıların kişisel hırslarından kaynaklanmamaktadır. İşin farklı bir boyutu da davalara söz konusu olan yatırımların projelerinin dahi Manavgat Belediyesi’ne teslim edilmemiş olması belediye üzerine yapılan suçlamaların hiçbir dayanağının olmaması açısından dikkat çekicidir.

 

Bunun adı bencilliktir

 

Manavgat Belediyesi İmar Müdürlüğü yetkililerinin bu projelerin aslına uygun olup-olmadığını kontrol etmesi, araştırması yıllar sürecek titiz bir çalışma gerektirmektedir. Ortaya atılan her iddiayı keyfi uygulamalarla sonuçlandırmaya Manavgat Belediyesi şayet meyilli bir belediye olsaydı eminim söz konusu beldelerde yer alan otel, motel ve pansiyon gibi birçok işletmenin kapısına kilit vurulması gerekirdi. Turizme darbe anlamına gelebilecek böyle bir eylem içerisine girmesini bu şartlarda Manavgat Belediyesi’nden beklemek akıl tutulması gibi bir şeydir. Turizmden başka geliri olmayan ve on binlerce insanın ekmek yediği bu işletmelerde Santimetre hesabı yaparak onları cezalandırmak turizmin ve de Manavgat’ın kaybetmesi anlamına gelecektir. Açık yüreklilikle cevap verilmesi gereken soru şudur: “Siz, belediye başkanı olsa idiniz öyle bir rizikoyu göze alabilir miydiniz?” Şayet bu soruya“evet” diyorsanız, Manavgat turizminin katlini öngörüyorsunuz demektir. Bunun diğer bir adı da bencilliktir.

 

Öküzün altında buzağı arayanlar

 

Manavgat Belediye’sinin hedef alındığı aynı tarihlerde ayrı ayrı kurumlara yazılan cevabi yazıda farklılıklar olduğu iddia edilmektedir. 22 Haziran 2014 tarihinde İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Oytun Eylem Doğmuş imzalı Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü ile Manavgat Kaymakamlığı Mahalli İdareler Şefliği’ne yazılan yazılarda doğrudur farklılıklar vardır. Fakat her iki kurumunda (Bakanlık ile Kaymakamlığın) Manavgat Belediyesi’nden cevaplamasını istediği sorular aynı değildir. Öküzün altında buzağı aramadan bu cevaplar iyi incelendiği zaman her iki kurumada gönderilen eklerin aynı olduğu görülecektir.

 

Belediyenin yazısında kayırma yoktur

 

Turizm Bakanlığı ilgili yazıda; Manavgat ilçesi Side Mahallesi’nde, KH Otelcilik Tur. İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti.nin mülkiyetindeki, 668 ada, 14 parsel sayılı taşınmazda bulunan Side Su Otel’in 3274 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı’nın tesisin mevcut durumuyla uyumlu olup olmadığını Manavgat Belediyesi’ne sorulmaktadır. Kaymakamlık makamı ise aynı parselin genel durumunu sormaktadır. Manavgat Belediyesi’nin verdiği cevaplarda bu yöndedir. Ki, Side Belediye Başkanlığı’nın 27 Mart 2014 tarihli encümen kararı her şeyi açıkça ortaya koymuşken ne tür bir kayırmacılık yapılabilir ben şahsen anlayabilmiş değilim. Nede olsa okuduğunu anlamayan, anladığını da kendine göre yorumlayan bir toplum olduk.

 

O zamanlar aklınız neredeydi?

 

Tarafsız bir gözle bakılabilindiği zaman bunun böyle olduğu görülecektir. Asılsız hezeyanlarla Manavgat Belediyesi’ni itibarsızlaştırma girişimlerinizi keşke belde belediyelerin tüzel kişilikleri kaldırılmadan önce o belediyeler için de yapabilmiş olsaydınız.

 

Ha, o zaman o belediyelerde mama vardı, ikili ilişkilerle işimizi gördürüyorduk diyorsanız, kusura bakmayın Manavgat Belediyesi’nin kimseye dağıtacak maması yok! O yüzden kendi aranızdaki kavgaları bitirin ve de birbirinizi bir yerlere şikâyet etmekten vazgeçin. Yoksa o cehennem ateşi hepinizi teker teker yakacaktır.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı