Advert

KAOS

Manavgat otogarında yaşananların içyüzü

KAOS
Bu içerik 276 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Yasası’nın 30 Mart’ta yürürlüğe girmesinin ardından, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen, Manavgat Otogarı’nda yaşananlar vatandaşlara ‘Pes artık’ dedirtiyor.

 

Korkunç görüntüler

 

Seçimlerden bu yana 5 ay geçmesine rağmen Manavgat Otogarı’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından henüz yerleşik bir sistem kurulmadığı için temizlik yapılmıyor. Otogar içinde çöplerin hemen yolda bulunan konteynerlere götürmemesi nedeniyle, her yerde çöp yığınları oluştu. Türkiye’nin en büyük turizm destinasyonu olan Manavgat’a otobüsle gelenleri adeta ilk önce çöp yığınları karşılıyor

 

Manavgat Otogarı’na Büyükşehir Belediyesi tarafından atanan 2 görevlinin sürekli rapor alması da büyük eleştiri alıyor. Görevlilerin gelmemesi nedeniyle başta otobüsler olmak üzere otogara giren bütün araçların ücretsiz bir şekilde giriş çıkış yapması dikkat çekiyor. Vatandaşlar, bu nedenle hergün Manavgat Otogarı’nda meydana gelen ekonomik kaybın 5 bin lirayı bulduğunu belirtiyor. Sayfa 3’te

 

6360 sayılı Yeni Büyükşehir Yasası’nın devreye girmesi ile birlikte Manavgat’ta sorun teşkil etmeye başlayan su, kanalizasyon ve sivrisinek gibi başlıklarla tartışılan sorunlara bir yenisi daha eklendi. İlçemizin diğer şehirlere ulaşımını sağlayan Manavgat otogarı pislikten geçilmiyor. Bilindiği gibi yeni yasa ile birlikte otogarda sorumluluk Büyükşehir’e geçti. Otogarda çalışan personelin ita amiri de Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel oldu. Manavgat Belediyesi ise otogar civarına yerleştirdiği çöp konteynerlerindeki çöpleri almakla yükümlü garajın içerisinin temizliğini Büyükşehir elemanlarınca yapılmak zorunda.

 

 

Ancak günde yüzlerle ifade edilecek insanların uğrak yeri olan ve otogarda bulunan yazıhanelerin çöpleri ve temizliği ile görevlendirilen personel sayısı ne yazık ki yalnızca iki kişiden ibaret. Bu iki elemanda raporlu olduğu için temizlik hizmetleri hiç yapılmıyor. Ayrıca garaja giren otobüslerden alınan ücretlerin eleman boşluğundan dolayı yeterli şekilde tahsil edilemediği de otogarda yaptığımız araştırmalar neticesinde ortaya çıkmış bulunuyor.

 

Şayet otogarda yetkili iseniz orasının insanların huzur ve temiz bir şekilde yaşayabileceği bir mekân olması öncelikli göreviniz olmalıdır. Sayın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Manavgat Koordinatörü Ömer Şahin’i vatandaşlar uzun süredir pislikten geçilmeyen bir otogar konusunda göreve davet ediyorlar. Pislikten geçilmeyen bir otogar Manavgat gibi dünya kenti dediğimiz bir ilçeye ne yazık ki yakışmıyor. Sorumluluğunu ve gelirlerini Manavgat Belediyesi’nden aldığı otogar geçmişini arıyor. Bu günlerde transfer işleri ile meşgul olan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan vatandaşlar yaşanan çirkinliklere bir an önce dur denmesini bekliyorlar. Sayın Türel ve Şahin otogardaki görüntüler acaba daha ne kadar zaman sürecek ve bu görüntüler içinize siniyor mu?

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı