Advert

Pide fiyatları ne olacak?

Her yıl Ramazan ayı geldiğinde vatandaşların ehn çok rağbet ettiği gıda maddeleri arasında ilk sırada yer alan pidenin fiyatı Antalya’da 250 grama 1.5 TL olarak tespit edilirken, Manavgat’ta henüz fiyat belirlenmedi.

Pide fiyatları ne olacak?
Bu içerik 31 kez okundu.
Advert

Fırıncılar, ekmek ve pide üretimi için gerekli olan bütün girdilerde inanılmaz artış olduğunu ifade ederek, “sadece un fiyatlarında yüzde 40’a yakın artış yaşandı. Diğer taraftan, hem ulaşım, yakıt ve personel giderleri de arttı” diye konuşuyor. Antalya’da 250 gram Ramazan Pidesi’nin fiyatı 1.5 TL’yken, Ankara ve İstanbul’da 300 gram pide 1.5 TL’den satılacak

 

Manavgatlı fırıncılar, maliyetlerin çok fazla arttığına dikkat çekiyor. Üretim için en önemli girdi olan un fiyatında ortalama yüzde 40’lık bir artış yaşandığını belirten fırıncılar, bununla birlikte ulaşım, yakıt ve personel giderlerinde de ciddi oranda artış yaşandığını kaydediyor.

 

Her yıl olduğu gibi Ramazan ayının başlandığı bugünlerde artan pide fiyatları dar gelirli vatandaşları kara kara düşündürüyor. Artan pide fiyatları bu Ramazan ayında da vatandaşın belini bükecek gibi görünüyor. Vatandaşlar fırın sahiplerini aşırı kar hırsı ile suçlamaları dikkat çekerken, fırıncılar ise maliyetlerdeki artışa vurgu yapıyor

 

250 gr. 1.5 TL

 

Ramazan ayına sayılı günler kala Manavgat’ta hala pide fiyatları açıklanmadı. Antalya Fırıncılar Odası Başkanı Musa Kazım Buhurcu, un, ulaşım, personel ve yakıt giderlerinde çok fazla artışlar olduğunu kaydederek, “Pide fiyatlarında da buna göre bir düzenleme yaptık” dedi. Buhurcu’nun verdiği bilgiye göre,  Antalya’da 250 gram pide 1,5 liradan satılacak. Pidenin değişik gramajdaki fiyatları ise şöyle tespit edildi: 250 gr pide 1.5 TL, 350 gr 2 TL, 450 gr 2.5 TL.

 

Manavgat’ta fiyat belirlenmedi

 

Antalya’da pide fiyatları tespit edilirken, Manavgat’ta ise halen pide fiyatları belirsizliğini koruyor. Manavgat Fırıncılar Derneği’nin hala fırınlara taban fiyatı bildirmediği öğrenildi. Dernek yetkililerinin pide fiyatlarını Antalya’ya göre belirleyeceği öğrenilirken, Antalya’dan Manavgat’ta halen herhangi bir yazının ulaşmadığı belirtildi. Antalya Fırıncılar Odası’nın fiyatları resmi olarak tebliğ etmesini ardından Manavgat’ta da pide fiyatları belirlenecek.

 

İstanbul ve Ankara’da daha ucuz

 

Antalya’da 250 gram pide 1.5 TL olarak belirlenirken, tespit edilen fiyatın İstanbul ve Ankara’ya göre pahalı olduğu göze çarpıyor. İstanbul ve Ankara’da 300 gram pide 1.5 TL’den satılacak.

 

Maliyetler çok arttı

 

Vatandaşlar pide fiyatlarının yüksek olmasından yakınırken, Manavgatlı fırıncılar, maliyetlerin çok fazla arttığına dikkat çekiyor. Üretim için en önemli girdi olan un fiyatında ortalama yüzde 40’lık bir artış yaşandığını belirten fırıncılar, bununla birlikte ulaşım, yakıt ve personel giderlerinde de ciddi oranda artış yaşandığını kaydediyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası