Advert

Hiç kimseden, “HİÇBİR ŞEKİL ve ŞARTTA” talebimiz olmamıştır

İhvan Otelcilik Limited Şirketi adına Sayın Cemal Demirtaş, “Manavgat halkına bir özür borcun var!” başlıklı köşe yazım için yanlış anlaşılmaları düzeltme adına bir tekzip yazısı gönderdi.

Hiç kimseden, “HİÇBİR ŞEKİL ve ŞARTTA” talebimiz olmamıştır
Bu içerik 93 kez okundu.
Advert

Kişiliğinden, dürüstlüğünden, işletmecilik anlayışından ve inançlarından zerre kadar şüphe etmediğim Sayın Cemal Demirtaş’ın, küçük bir düzeltme adıyla gönderdiği tekzip yazısını Basın ahlak ilkeleri gereği aynen yayınlıyorum. Bu yanlış anlaşılmanın tek nedeni söz konusu konunun talihsiz bir şekilde otelde konuşulmuş olmasıydı. Zaten bu konuşmalar yapılırken Sayın Demirtaş, açılış için gelen misafirlerle ilgileniyordu. Konuya hiçbir şekilde muhatap değildi ve kendisinin açıklama yazısında da belirttiği gibi, otelin mevcut sahili ile ilgili değil de tüm Antalya sahil şeridini kapsayan genel bir konuşma olarak yapılmış olabilirdi. Sayın Demirtaş’ın bu açıklamasına teşekkür eder, nezaket kuralları çerçevesinde tatminkâr uyarıları için de ayrıca şükranlarımı sunarım.

 

Sayın Cemal Demirtaş’ın yazısı:

 

“Çok Muhterem Manavgat Gerçek Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni ve Yazı İşleri Müdürü Recep MEMİLİ Beyefendi.

Öncelikle büyük bir lütuf göstererek açılışımıza göstermiş olduğunuz alakadan ve teşriflerinizden dolayı teşekkürlerimi sunarım.

Bölgemize nezih bir mekân kazandırmak amacı ile çıktığımız yolda onlarca kardeşimize iş ve aş vermek, bizleri tercih eden insanlara da en güzel şekilde hizmet etmekten başka bir gayemiz bulunmamaktadır.

Malumlarınız üzere sizlerin de bulunduğu açılışımıza uzaktan ve yakından birçok dostumuz, abimiz, arkadaşımız teşrif etmişlerdir. Bir kısmı başka programlarından dolayı erken ayrılmak mecburiyetinde kalmalarına rağmen bir kısım misafirimiz de bizleri sonuna kadar yalnız bırakmamışlardır. Birçok dostumuz ve tanıdığımız da yüzlerce faks veya telgraf ile bu mutluluğumuzu bizlerle paylaşmışlardır. Hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimizi iletmek isterim.

Katılımcılarımızdan bir tanesi de Ak Parti ADIYAMAN Milletvekilimiz Sayın Mehmet METİNER Bey idi. Kendileri ile tanışıklığımız mevcuttur. Sağ olsunlar bizleri kırmayıp teşrif etmişlerdir. 

Açılış günü Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent ARINÇ Beyefendi teşrif etmeden evvel 18 HAZİRAN 2014 günkü yazınızda kaleme aldığınız ve aynı gün bizleri ziyaretinizde ISRARLA şimdi okumayın daha sonra okuyun telkini ile vermiş olduğunuz gazeteniz yazısına konu olan  konuşmanın geçtiği anda bendeniz orada yok idim. Konuşmanın bizim ile ilgili olan yorum bölümü bizi ilgilendirmekte olduğundan dolayı sadece o kısma cevap vermekle mükellefim, geri kalan kısımları bizim şahsımızı ilgilendirmez cevap hakkı da bizlerin değildir zaten.

 

Sayın MEMİLİ;

 

Manavgat’ta iş yapan minik, küçük bir yatırımcı kardeşiniz olarak, politika pek bizim işimiz olmasa gerek.  Ancak Bizim bulunduğumuz alanda ne bizim ne de yan komşu otellerimizin herhangi bir plaj sorunu bulunmamaktadır. Bir sorunumuz olmadığı gibi ne Mehmet METİNER Beyden ne de ilk defa açılış günü tanıştığım ve ilk defa konuştuğum Manavgat Koordinatörü Ömer Beyden HİÇBİR ŞEKİL ve ŞARTTA, doğrudan veya dolaylı olarak bir yardım veya başka bir hususta talebimiz olmamıştır. Gazetenizin bahsi geçen yazısını okumamış olmama rağmen size çok açık bir yüreklilikle, Sayın Belediye Başkanımızın nezaket gösterip çiçek yolladığını, bizim bir işimiz var ise bunu çok açık bir şekilde ve dostane ve kardeşane bir şekilde gideceğimiz tek adresin Muhterem Belediye Başkanımız olacağını, Siz de bir konu olsa Başkan Bey 2 oda istese hayır mı dersiniz diye sormanızın üzerine bendeniz bırakın 2 odyı oteli onun için komple tahsis bile edeceğimi belirtmiştim. Bizim dışımızda gelişen ancak her nedense bizi de dâhil etmekle neyi amaçladığınızı anlayamadığım yazınız beni gerçekten üzmüştür. MANAVGATI MANAVGATLI BİRİ VE MANAVGATLILAR YÖNETİR, Başka birine veya paralel, teğet, çizgi şuna buna ihtiyacı yoktur MANAVGAT’IN. Sayın Başkan da yıllarını memleketine vakfetmiş biri olarak birilerinin icazetine ihtiyacının olduğunu asla düşünmüyorum. Siyasi görüşler elbette farklı olabilir, ancak toplumların bir arada yaşamaları sadece ve sadece birbirlerine saygı duymaları ile mümkün olabilir. İslam Dinindeki ana kurallardan biri de ULUL EMRE İTAATTİR. Bizler Şehr-i Eminimizin bizden mi başkasından mı olduğuna kesinlikle bakmayız, seçilen ve başımızda olan bizdedir mantığı ile hareket eder ve uyarız.

 

Bu vesile ile bahsi geçen konuşmanın bizler ile hiçbir ilgisinin olmadığını, kimseden bir talebimizin olamayacağını, kaldı ki olmasını gerektirecek bir durumumuzun da bulunmadığını tekraren bildirmek isterim.  Belki Sayın Milletvekili sahilleri ele geçirmekten bahsetmekle bütün sahilleri kastetmiş olabilir, bu da bize denk gelmiş olabilir, ancak bizim için olduğunu varsaymayı gerektirmez.”

 

Saygılarımızla.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı