Advert

ÖZAL’IN POLİTİKASI NEYSE ERDOĞAN’IN DA O

Ülkeyi gezerek çözüm sürecini anlatan emekli Albay Erdal Sarızeybek, gazetemizi ziyaret ederek halkın bilinci bir şekilde yanlış bilgilendirildiğini, yandaş medya kuruluşlarının buna alet olduğunu belirterek yerel medyaya bu bağlamda çok iş düşüyor dedi.

ÖZAL’IN POLİTİKASI NEYSE ERDOĞAN’IN DA O
Bu içerik 336 kez okundu.
Advert

Kurtuluş Savaşı’nın fitilini Anadolu basınının ateşlediğine vurgu yapan Sarızeybek, “ Çözüm süreci kisvesi altında ülkenin üniter yapısı tehdit edilerek ülke, bölünmeye-parçalanmaya doğru hızla yol alıyor” dedi. Yerel basın ziyaretleri ardından Çetin Kitapevi’nde okuyucularıyla buluşan Sarızeybek kitaplarını imzalayarak vatandaşla sohbet etti.

 

Sanatçı terörü bilmez

 

Emekli Albay Sarızeybek: - "İktidar çözüm sürecini Orhan Gencebay'a, Kadir İnanır'a Hülya Avşar'a yani sanatçı, şarkıcıya soruyor. Hepsine saygımız sevgimiz var ama bu insanlar teröristi bilmez, terörü bilmez, hududu bilmez, karakolu bilmez"

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, çözüm sürecinin sanatçılarla yürütülmemesi gerektiğini belirtti. 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Manavgat Şubesi Gençlik Kolları tarafından Manavgat Belediyesi Atatürk  Kültür Merkezi'nde "Çözüm Süreci Nereye Gidiyor" konulu konferans düzenlendi. 

 

 

Sarızeybek, konferansta yaptığı konuşmada, PKK terör örgütünün 2002 yılında bitme noktasına geldiğini ancak örgütle mücadele edilmediğini öne sürdü. 

Çözüm süreci kapsamında sanatçıların ön planda olduğunu belirten ve bu duruma tepki gösteren Sarızeybek, "İktidar çözüm sürecini Orhan Gencebay'a, Kadir İnanır'a Hülya Avşar'a yani sanatçı, şarkıcıya soruyor. Hepsine saygımız sevgimiz var ama bu insanlar teröristi bilmez, terörü bilmez, hududu bilmez, karakolu bilmez. 'Akil adam olup Türk milletine neyi anlatacak' diye kendi kendime soruyorum" dedi. 

 

Kişiler değişti söylemler değişmedi

 

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Irak'a yönelik uyguladığı politika ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  Suriye'ye uyguladığı politikanın aynı olduğunu savunan Sarızeybek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Özal, o tarihte diyordu ki 'Saddam zalimdir' şimdi Erdoğan 'Esad zalim' diyor. Özal, 'Irak'ta wwwkrasi yoktur, Saddam halkına zulmediyor' diyordu, şimdi de Erdoğan, 'Suriye'de wwwkrasi yoktur, Esad halkına zulmediyor' diyor. Özal, 'Irak'a wwwkrasi getireceğiz' diyordu, bugün de Erdoğan 'Suriye'ye wwwkrasi getireceğiz' diyor. O zaman Özal, 'Türkiye karlı çıkacak, Irak parçalanmayacak, PKK terörü bitecek' diye bize söz vermişti. Sonra Amerika'ya destek verdi, bir ay sonra da savaş bitti. Peki, ne oldu? O zaman da 100 milyar dolar ekonomik zararımız oldu. Özerk Kürdistan kuruldu ve Barzani, Talabani çıkarıldı. PKK bitti mi? Hayır daha da büyüdü." Sarızeybek, Türkiye'nin bugün de aynı noktada olduğunu ileri sürdü. 

 

Atatürk Kültür Merkezi’ndeki konferansa siyasilerin ve vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

 

 

 
 
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası