Advert

ORTODONTİ UZMANININ GURURLANDIRAN BAŞARISI

Ortodonti Uzmanı Koray İsmail Doğmuş, Almanya’nın Hannover kentinde bulunan Medizinische Hochschule’ye kabul edilen ilk Türk oldu. Doğmuş’un bu başarısının ülke ve Manavgat adına gurur verici olduğu belirtildi.

ORTODONTİ UZMANININ GURURLANDIRAN BAŞARISI
Bu içerik 239 kez okundu.
Advert

OKULA KABUL EDİLEN İLK TÜRK

Manavgatlı Dişhekimi Koray İsmail Doğmuş, yaptığı açıklamada Medizinische Hochschule’ye dünya genelinden her yıl sadece 6 Ortodonoti uzmanının kabul edildiğini ifade ederek, 2 yıllık Lingual Ortodonti konusunda eğitime kabul edilmesinin gururunu yaşadığını söyledi. Eğitimlerin ilk yılında Hannover’de teorik, 2’nci yılında da Paris’te pratik ve uygulama eğitimlerinin olacağını belirten Doğmuş, “Ben Ortodonti konusunda Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde uzmanlık eğitimi aldım. Sonrasında Amerika’da uzmanlığın bir üst bölümüne devam ettim. En büyük hedeflerimden biri olan uzmanlığın uzmanlığı eğitimini almaktı. Almanya’da kabul edildiğim eğitim artık uzmanlığın uzmanlığı bir eğitimi olacağı için çok mutluyum” dedi.

ORTODONTİDE ESTETİZM

Lingual Ordotonti’de diş tellerinin hastalarının dişlerinin dış yüzeyine değil de iç tarafa takıldığını belirten Dr. Koray İsmail Doğmuş, “Lingual Ordotonti’yle diş telleri dış yüzeye değil, içeri takılıyor. Böylece estetik anlamda rahatlık sağlıyor. Hastalarımız dişlerine tel takıldığında rahatsız oluyorlar. Bu metotla hastalarımız tedavi sürecine daha iyi yoğunlaşmış olacak” dedi.

HOCALARI TEBRİK ETTİ

Medizinische Hochschule’ye kabul edilmesinden dolayı hocalarının kendisini arayarak tebrik ettiğini belirten Koray İsmail Doğmuş, “Hatta beni başarılı olmam konusunda da uyardılar. Eğer ben başarılı olursan gelecek yıllarda Türkiye’den yeni arkadaşlarımızın kabul edilme şansı çoğalacak. Başarısız olduğumda ise Türk Diş hekimleri uzun bir süre Medizinische Hochschule’ye kabul edilmeyebilir” dedi.

Dişhekimi Doğmuş, eğitimin sonucunda alacağı uluslararası geçerliliğe sahip diplomayla bütün dünyada hasta tedavi edebileceğini söyledi. 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı