Advert

Sağlıklı dişler için örnek işbirliği

Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek bir işbirliğine imza attı. Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Antalya’daki tüm okullardaki öğrenci ve velilerine ‘Temel Koruyucu Diş Hekiml

Sağlıklı dişler için örnek işbirliği
Bu içerik 137 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları Eğitici Eğitimi Programı işbirliği protokolü imzalandı. Antalya’da ağız ve diş sağlığı konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen protokole asıl mesleği diş hekimliği olan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İsmail Afşar, Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er, Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Yıldız imza koydu. Tüm okullardaki öğrencileri ve velileri ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirmeyi hedefleyen proje kapsamında her okuldan bir temsilci öğretmene, Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından eğitim verilecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan öğretmenler, okullarında “koruyucu diş hekimliği” konusunda öğrencilere ve velilere seminerler verecek. İki yıl sürecek program çalışması başarıya ulaşırsa Türkiye çapında uygulanması için uğraş verilecek.

 

 

EĞİTİM MATERYALLERİ BÜYÜKŞEHİR’DEN

Konuyla ilgili bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İsmail Afşar şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesi olarak ağız-diş sağlığı ile alakalı çalışmalarımız yıllardır sürüyor. Sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde Habibler’deki Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı merkezimizde çocuklarımızın diş tedavilerini ücretsiz yapıyoruz. Uzak bölgelerdeki çocuklarımıza ulaşıp kliniğimizde tedavi ediyoruz. Daha bilimsel, verimli ve Türkiye’ye model olabilecek bir çalışmaya imza atmak üzere Diş Hekimliği Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile güçlerimizi birleştirdik. Proje kapsamında kullanılacak materyallerin tamamını belediyemizce karşılıyoruz. Çalışmalarımızı hızlıca başlatacağız ve yaptığımız çalışmaları kayıt altına alarak bilimsel veriler ışığında sürdüreceğiz.”

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er ise, Antalya’da başlattıklarını bu çalışmanın ulusal bir projeye dönüşeceğine inancının tam olduğun söyledi.  Er, “Antalya’daki tüm okullarımızda öğrenci ve velilerimize ulaşarak koruyucu diş hekimliği noktasında büyük yol kat edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

 

Projenin bir diğer paydaşı Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Yıldız da öğrencilere yönelik her türlü projenin destekçisi olduklarını belirterek, “Okullarda diş sağlığına yönelik böyle bir eğitime ihtiyacımız vardı. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyemiz de bu projeyi her yönüyle destekliyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı