Advert

“AKP’NİN KORKULARINA 7 HAZİRAN’DA SON VERECEĞİZ”

CHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Av. Yüksel Yılmaz, “Bu yaşıma kadar epey iş yaptım daha da fazla yapacak işim olduğunu düşünerek aday adayı oldum” dedi.

“AKP’NİN KORKULARINA 7 HAZİRAN’DA SON VERECEĞİZ”
Bu içerik 112 kez okundu.
Advert

Adalet Sarayı’nın hemen arkasındaki hukuk bürosunda buluştuk Yüksel Yılmaz ile… İnsan bürosuna bu kadar benzer mi? Benziyormuş demek ki. Bu büroda tıpkı kendisi gibi sade yalın ve net. Bir o kadar da şaşırtıcı ama. Karşınızdaki insan iyi bir ceza avukatı olunca ister istemez oymalı kakmalı ceviz pahalı çalışma masaları, koca koca hukuk kitapları ile dolu bir kütüphane, laf aramızda biraz da kasvet filan bekliyorsunuz mekânda. Hiç alakası yok ama… Bir anda yumuşacık sarımtırak koltuğa oturup çaylarımızı yudumlarken keyifli bir sohbetin içinde buluyorsunuz kendinizi.

Önseçim kararı mutlu etti

Genel Merkezi’mizin yetkili organlarının Antalya için aldığı önseçim kararına şahsım ve diğer aday adayı arkadaşlarım adına mutlu oldum. Alınan bu önseçim kararının, hâkim huzurunda önseçim delegeleri ile değil de üyelerle yapılacak olması ayrı bir önem taşıyor. Partiye verilen hizmetlerin karşılığı üyeler tarafından oylanacak. Bir hukukçu olarak parti tüzüğünün uygulanmasını her zaman savundum. Ancak ülkenin nesnel koşulları önceki seçimlerde buna izin vermedi. CHP’nin aldığı bu karar, parti içi çekişmeleri bitirecek ve listeye seçilecek arkadaşlarımızın “şucu –bucu” diye adlandırılmasına da son verecektir.

Önseçimde şansınızı nasıl görüyorsunuz?

Diğer aday adayı arkadaşlarımın şansı ne ise benim de şansım o kadar. Yıllardır partiye vermiş olduğum hizmetlerim ve hukukçu kimliğimin getirdiği bölgedeki tanınırlık oranım göz önüne alındığında sıralamanın en tepe yerlerinde yer alacağımdan kuşku duymuyorum. Üyelerimizin tercihine saygı duyduğum kadarda olası bir aksilikte listeden kim sıralamaya girerse girsin onunla omuz omuza CHP’yi iktidara taşımak için çalışacağımdan kuşku duyulmasın. Yarınlar, yorgun ve bezgin kimselere değil, rahatını terk edebilen gayretli insanlara aittir... Bu felsefedir beni güçlü ve gayretli kılan.

Hırslı bir insan olmadığınızı söylemeyeceksiniz değil mi?
Kontrol edilebilir, makul, ulaşılabilir hedeflere yönelik hırslarım var. Neye hırs yaptığınız çok önemli. Kendinize anlamsız bir hedef koyduysanız, bu sadece yıpratır. Hedefim Milletvekili olarak ülkeme ve Manavgat’a daha çok hizmet etmektir.

Söz hazır hedeflere gelmişken, siyasete de girsek diyorum…
Ben siyasetin dışında değilim. Tam tersine içindeyim. Ama siyasi parti siyasetinde değilim. Çünkü bugün siyasi partilerin hiç birinin yeterli ve verimli çalıştığını düşünmüyorum. Halkın gerçek ihtiyaçlarını, kendi hedefleri şeklinde koymadıklarını görüyorum. Ama ben CHP’liyim. Atadan, dededen de CHP’li olduğum için, bu adeta benim üzerimde bir marka. Bu markayı sonsuza kadar yaşatmak da, cumhuriyetin değerlerini korumak da, din bezirgânlığı yaparak İslam Dini’ni yozlaştıranlara karşı mücadele etmek de CHP’li bir siyasetçi olarak boynumun borcudur.

Zor bir dönemde yaşıyoruz…

Zor bir dönemde yaşıyoruz. Büyük çoğunluğun konuşmadığı bir dönem bu dönem. Herkes pozisyon kolluyor. Suskun ve sessizce dengeler kollanıyor. Ben de denge kollamaktan hoşlanmayan, zaten denge de bilmeyen biriyim. Tarihin bu zor sürecinde, doğru bildiğini söyleyenin, sözünün gereğini yapanın fark yaratacağını düşünüyorum. Baskı dönemlerinde konuşan insan sayısı azaldıkça, ister istemez o az sayıda insan içinde öne çıkıyorsunuz.
 

Sessiz çoğunluğun sesi olmak…

Üniversite yıllarında sıkça attığımız, “Susma sustukça sıra sana gelecek” diye bir slogan vardı. Bu ülke susarak, konuşmayarak ve gasp edilen haklarını koruyamayarak bu hale geldi. Yaşamın her alanına müdahale eden bir iktidar var. İnsanları ayrıştırıyor ve ötekileştiriyor. Kendisinden yana olmayana yaşam hakkı vermiyor. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da itiraf ettiği gibi halkın büyük bir çoğunluğu iktidarın bu uygulamalarından nefret ediyor. Bu insanlık dışı uygulamalar karşısında daha ne kadar susacağız? Sindirilmiş, korkutulmuş sessiz çoğunluğun sesi olmak için göreve talip oldum.

Erdoğan anayasal suç işliyor

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingler düzenleyerek AKP lehine çalışmalar yapması tarafsızlık ilkelerine aykırı ve aynı zamanda anayasal bir suçtur. Cumhurbaşkanı makam sıfatıyla tüm siyasi partilere eşit mesafede durmalı ve tarafsız olmalıdır. Hukukun ipotek altına alındığı bir ortamda merak ediyorum hangi cumhuriyet savcısı Cumhurbaşkanının suç işlediğine dair soruşturma izni verebilir ki? Bütün bunların dışında Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) bu yöndeki tasarrufunun da ne olacağını merak etmiyor değilim.

Eşinizde Avukat değil mi?

Eşim Bilge ve ben bir elmanın yarısı gibiyiz. Onunda hukukçu kimliğinin olması siyasi hayatımı kolaylaştırıyor.  Bir de hayatımızın bütününü tamamlayan, mutluluğumuzun baş mimarlarından kızımız Duru.  2011 seçimlerinde de aday adayı idim ve eşimin büyük desteğini gördüm. Sabır gösterdi ve anlayan tavrıyla seçim kampanyalarımı kolaylaştırdı. Zaten kendiside sosyal konularda oldukça aktiftir. Manavgat’taki kültürel ve sosyal olguların takipçisi ve içindedir. Hatta benden daha iyi bir avukat olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Son söylemek istedikleriniz…

 

Son kez söylemek istediğim: Unutulmamalıdır ki imparatorluklar diktikleri çarmıhlarla ancak adaleti kendileri için sağlayabilirler. Ahlak ve erdem çöktüğünde devleti yönetemezsiniz. Ak Parti Türkiye’yi bugün bu duruma düşürmüştür. Zayıfladıklarını hissettikleri anda iç güvenlik paketini meclis gündemine taşıdılar. Makul şüphe adı altında hukuk dışı bir uygulamaya imza atarak ülkeyi polis devleti yapmak gayreti içerisine girdiler. Çünkü halktan, halkın örgütsel gücünden korkuyorlar. Ama merak etmesinler 7 Haziran gecesi Ak Parti’nin bu korkularına CHP son verecektir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı