Advert

Günümüzde hassas cilt yapısı neden artış gösteriyor?

Günümüzde artış gösteren ve dikkate alınması gereken bir cilt yapısıdır.

Günümüzde hassas cilt yapısı neden artış gösteriyor?
Bu içerik 69 kez okundu.
Advert

Öncelikle güneş ve güneş ışınlarına maruz kalarak, koruyucu kullanmadan uzun saatler güneşte kalmak. Hava kirliliği toz, ekzoz dumanı, kapalı ortamda gün boyu mesai vermek, bilgisayar karşısında çalışmak, kapalı ortamda suni hava solumak (klima). Hormonlu ve katkı madde içerikli gıdalarla beslenmek, yanlış bakım uygulamaları asit içerikli kimyasallar uygulanması. Örneğin, yağlı akneli cilt yapısına yoğun olarak kurutma amaçlı uygulamaların sonucunda cildin doğal fonksiyonları ve dengesinin bozulması. Derinin kalınlaşıp sertleşmesine sebep verir. Sonuç olarak,  cildin geçirgenliğinin azalmasıyla hassas cilt yapısına dönüşmesi halidir. Genetik faktörlerde hassas cilt yapısı nedenidir.

Hassas Cildin Yapısı

Hassas cilt çok çabuk reaksiyon, tepki gösteren, irite olan kızaran cilt yapısıdır. Tepki gösterdiği etkenler, ısı değişimine yani çok soğuk ve çok sıcağa karşı tepki gösterir kızarır. Her kozmetik ürünlerini  kullanamazlar çünkü, ciltte tahriş ve kızarıklara neden olur. Baharatlı, acı, ekşi ve asitli içecek gibi gıdalarda yine ciltte kızarma, yanma hissi yaratır. Aşırı stres hemen yüz cildine yansır ve yine kızarma görülür. Bütün bu olumsuz etkenlere karşı, cildi korumaya alarak olumsuzlukları aza indirgemek, seçilecek ideal bakımla cildin koruyucu bariyerini kuvvetlendirmek önemlidir.

İdeal bakımla hassas cildin koruyucu bariyerini nasıl kuvvetlendirebiliriz

Hassas cilde ideal bakım, cildin doğal fonksiyonlarını koruyarak yenilemektir. Seçilen bakım preparatları hassas cilde uyum sağlayan etken madde içerikli olmalı ve reaksiyon gösteren içeriklere dikkat edilmelidir.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası