Advert

Gencer : “Eto’o’yu Beşiktaş getiremedi, biz getirdik”

Yıldız transferi yapacakları zaman gelen eleştirilere üzüldüğünü söyleyen Antalyaspor A.Ş Başkanı Gültekin Gencer, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Gencer : “Eto’o’yu Beşiktaş getiremedi, biz getirdik”
Bu içerik 131 kez okundu.
Advert

“Eto’o transferine yapılamaz denip gelmesi, hayal oldu denildiği anda Antalya’ya indirmemiz, seyahatin oluş şekli, uzaması transferin yapılış şekli. Bir transferin nasıl yapıldığını benden çok çok daha iyi bilen içimizde duayenler var. Yıllarca bir takım transferler yapmış arkadaşlarımız var. Bir yıl önce Beşiktaş yönetimi Milano’da bir hafta kaldı Eto’o’yu getirmek için. 3 yıllık 15 milyon Euro teminat mektubu vermelerine rağmen getiremediler. Bir sene sonra yıllık 3 milyon Euro’dan 9 milyon Euro’dan transferi yapmamıza rağmen ilk yılın garantisi olmayan, teminat mektubu olmayan bir anlaşma yaptık. Milano’dan çıkarken hiçbir sözleşmeye imza atmadık. Bizden ısrarla sağlık kontrolüne girip imzaların ve garantilerin istenmesine rağmen hepsini Antalya’ya taşıdık. Bu benim ve yönetimin başarısı değil, Antalya şehrinin başarısı.”

“ETO’O’YA ANADOLU TAKIMLARI 27 MİLYON EURO DAHİ VERSELERDİ YİNE GİTMEZDİ”

Eto’o’yu Anadolu’dan başka takımların almasının mümkün olamayacağını vurgulayan Gencer, “Anadolu’daki başka şehir olsaydı 27 milyon Euro verseler dahi gitmezdi. Antalya’ya sürekli tatile gelmiş olması Eto’o’nun Antalya’ya gelmesinin en büyük sebeplerinden birisi. Şu anda Antalya’da ticaret yapan başta turizmciler, Antalya iş dünyası, Antalyaspor için neler yapabiliriz diye düşünmemiz lazım. Eto’o transferi ile dünya medyasında her alanda Antalyaspor konuşuluyor. Bugün 100 milyon Euro para harcansa bu tanıtım yapılamaz” diye konuştu.

“ETO’O 2018 DÜNYA KUPASI KURA ÇEKİMİNİ YAPACAK”

Eto’o ile beraber Rusya’nın St. Petersburg şehrine gideceğini ve 3 milyar insanın izleyeceği 2018 Dünya Kupası’nın kura çekimini yapacağını belirten Gencer, “Eto’o ile st. Petersburg’a gidiyoruz. Şenes Erzik beni arayıp FIFA’nın kendisini arayıp Eto’o transferini tebrik ettiğini söyledi. 2018 Dünya Kupası’nın cumartesi günü 7 milyar insanın canlı izleme imkanı olduğu, 3 milyar insanın seyredecek olduğu kura çekimini Eto’o çekecek. Bunun ne kadar değerli bir şey olduğu, bu şehrin tanıtımında parasal olarak hiçbir şekilde ölçülemeyecek bir olay olduğu ortada. O sahnede belki bir kaç saat canlı yayında kalacak olan Eto’o’nun Antalyasporlu Eto’o olarak çağrılıyor olması yaptığımız transferin geri dönüşünün ne kadar yüksek olduğunun en büyük göstergesi” dedi.

“ANTALYA ŞEHRİ OLARAK GETİREMEYECEĞİMİZ YILDIZ YOK”

Antalyaspor Başkanı Gencer, iki üç gündür kulüp olarak ciddi telefonlar aldıklarını dile getirerek, “Dünya çapında bir telefon firması toplumsal projesi dahilinde Antalyasporlu Eto’o’yu seçtiklerini, bu konuyla ilgili anlaşma yapmak istediğini söylemiş olması, bir havayolu şirketinin Afrika yüzü olarak Eto’o’yu düşünüyor olması. İmaj haklarının yüzde 80’ini Antalyapor’a almak için yapmış olduğumuz mücadelenin ne kadar doğru mücadele olduğunu görmüş olduk. Bu transferin bir yüzü. Öbür tarafta 33 bin kişilik stadımız devreye giriyor. 1 yıl sonra tesislerimiz giriyor. 33 bin kişilik statta seyirci sayısını arttırmak için proje transferiydi. Antalya şehri olarak getiremeyeceğimiz hiçbir yıldız yok” şeklinde konuştu.

“ETO’O KENDİ PARASINI ÇIKARDI”

Yeni stada yıldız oyuncu transferi yapmasaydılar 2 bin kişiye oynayacaklarını ifade eden Gencer, Eto’o transferinin stadı paraya çevirmesiyle kendi parasını çıkardığını dile getirdi. Gencer, “33 bin kişilik yeni stat öncesi bu transferleri yapmasaydık 2 bin kişiye oynardık. Satışa sunmuş olduğumuz locaları hatır gönülle 50 bine zor satardık. 42 locamız var. Satışa başladığımız gün itibariyle 25 sayısını geçti. En düşük locamız 100 bin en yüksek 300 bin TL. Fiyatı yüksek olan locaların tamamı satıldı. Bir Eto’o bütün stadı paraya çevirdiği gibi kendi parasını da çıkardı” diye konuştu.

“ETO’O TRANSFERİYLE ANTALYASPOR’U DÜNYAYA TANITTIK”

Paris’te başka bir oyuncuyla görüşmeye gittiğinde kendisini görenlerin Eto’o’nun başkanının geldiğini söylediklerini ifade eden Gencer, “Eto’o transferinden sonra Paris’te başka transferle ilgili görüşmeye gittiğimde Eto’o’nun başkanı geldi dediler. Antalya’dan çıkarken tanıyan yoktu. Dünyaya Antalyaspor’u tanıttık” dedi.

Kaynakça: antalyasporum.com

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı