Advert

Menderes Türel istedi, Gültekin Gencer geciktirdi “KONGRE”

Antalyaspor A.Ş’de camianın merakla beklediği seçimli kongre kararı ile ilgili yönetimin yaptığı yazılı açıklama kafaları karıştırdı.

Menderes Türel istedi, Gültekin Gencer geciktirdi “KONGRE”
Bu içerik 22 kez okundu.
Advert

En son yapılan Mali Genel kurulda, A.Ş’nin büyük hissedarları Kulüp Derneği ve Vakıf, seçimli kongre istememesine rağmen Başkan Gültekin Gencer, “1 ay içerisinde seçimli genel kururu almak için Pazartesi günü yönetimi toplayacağım” demişti.

Antalyaspor’un seçimli genel kurul kararının perde arkasında Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel olduğu olduğu öğrenildi. Türel’in, Antalyaspor A.Ş’de seçimli genel kurul olmasını istediği bu yüzden Başkan Gültekin Gencer’de, istemese de “Seçimli Genel Kurul” hakkında beyanatta bulunduğu belirtildi.

Antalyaspor A.Ş yönetim kurulu bugün toplanarak olağan genel kurulun tescilinden sonraki ilk yönetim kurulu toplantısında kongre kararı alacağız şeklinde bir açıklama yaptı.

Yapılan bu açıklamanın perde arkasında farklı senaryolar gündeme getirdi. İşte camia içerisinde kısa sürede konuşulanlar;

1) Seçimli Genel kurul olmadığı için normal şartlarda Mali Genel kurulu tescil etme zorunluluğu, bakanlık veya ticaret sicili gazetesinde yayınlanma zorunluluğu yok. Mali Genel Kurul ile ilgili işlemlerini kulüp personeli kongreden sonraki 2-3 gün içerisinde bitirebilir, hatta bitirmişte olabilir.

2) Antalyaspor A.Ş yönetimi seçimli genel kurul kararı için zaman kazanmak istiyor..
Çünkü;

a) Antalyaspor A.Ş’nin kesinleşmiş 35 milyon lira piyasa borcunun inkar tazminatları, dava sonuçları ayrıca alacakları için başvuru yapmayanlarda zaman içerisinde eklenecek ve bu miktar 50 milyon lira seviyesine gelecek.

b) Süper Lig ayak bastı parası Eto’o ve Deniz Bank kredisi için kullanıldı ve bitti. Mevcut yöneticilerin çoğu temlik altındaki alacaklarını tahsil edemediler.

Sonuç : Antalyaspor A.Ş, önümüzdeki yılın bütçesini 97 milyon lira göstererek bankalar ve faktorink şirketlerinden önümüzdeki sezonun lig ve yayın gelirlerini teminatı karşılığında 20-30 milyon lira arası kredi başvurusu yaptı. Bu kredinin onaylanmasının ardından hem piyasa borcunun bir kısmı ödenecek ve bu miktar azaltılacak hem de yöneticiler kendi alacaklarını tahsil edecekler. Ardından kongre kararı çıkacak.

3) Başkan Gültekin Gencer, tribün gruplarından aldığı desteği ve sponsorluk çalışmalarını gerekçe gösterecek ayrıca mali genel kurul tescili diyerek ortaya attığı kavram ile zaman kazanacak. Gencer “Artık A.Ş kongresi için geç kaldık, sezon başladı-başlamak üzere” diyerek kongreye gitmek istemediklerini ifade edecek.

Kaynakça: antalyasporum.com

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?