Advert

Antalyaspor A.Ş’de neler oluyor? Mali kongrede yaşananlar !

Önceki gün yapılan Antalyaspor A.Ş Mali genel kurulunda tansiyon 2015 yılı bütçesinde arttı. 2014 yılında 36 milyon lira gelir elde edip, 50 milyon lira harcayan Antalyaspor A.Ş’nin 14 milyon lira zarar ettiği ve 2015 yılında ise bütçenin 97 milyon TL old

Antalyaspor A.Ş’de neler oluyor? Mali kongrede yaşananlar !
Bu içerik 48 kez okundu.
Advert

Kırmızı-beyazlı takımın 2015 yılında 97 milyon lira gelir elde edip, 97 milyon lira gider yapacağı 2015 yılı bütçesi onaylandı.

Bütçe konuşmalarında Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz’ın konuşması güne damga vurdu.

Özcan Kırmızıoğlu’nun dediği gibi Antalyaspor Vakfı, Antalyaspor A.Ş’nin süt annesidir diyen Ali Yılmaz, “Vakıf olarak süt annesi görevindeyiz, A.Ş’ye müdahil olmayız ama uyarılarımızı sözlü ve yazılı yaparız, yaptıkta” dedi.

Yılmaz’ın konuşmasında güne damga vuran konu ise Teknik Direktör konusunda istikrarsız olan Gültekin Gencer’in, Yusuf Şimşek ile 3 yıllığı 4.5 milyon tl garanti anlaşma yapılması ve menajerine de ayrıca 450 bin liralık senet verilmesi oldu.

Ali Yılmaz’ın konuşması şöyle;

“Maalesef kulüp süper lige çıktıktan sonra 1 ay içerisinde yine mali anlamda kontrolünü kaybetti ve adeta bir yetkisiz manajere teslim oldu. Daha bitmemiş stadın olmayan gelireleri harcanmaya başlandı.

Diploması yetersiz olan Yusuf Şimşek ile 3 yıllık anlaşma yapıldı. Yılda 3 defa teknik direktör değiştiren Sn. Başkan Gültekin Gencer, Yusuf hocaya 3 yıl nasıl sabredecek. Yusuf hoca ile garanti 4.5 milyon liralık kontrat yapılmış, olası bir görevden ayrılmada Antalyaspor’dan tazminat yada sözleşmesinde kalan parasını isteyecek mi? Kulüp bu parayı Samet Aybaba’da olduğu gibi verecek mi?

Yusuf Şimşek, Antalya’nın çocuğu diyoruz peki neden menajer ile Antalyaspor’a imza atıyor. Malum menajerin ortağına Yusuf Şimşek’in imzası karşılığında 450 bin liralık senet verildi mi?

Antalyaspor’un geçtiğimiz yıldan kalan oyuncularına malum menajer devreye girerek menajerlik yetkilerini almaya başladığı doğru mu? Dış transferde malum menajer aracılığı direkt ve endirekt olarak hangi futbolcular gelmiştir. Bu menajerin %10 hakkından indirime gitmediği söyleniyor. Bu nasıl ilişkidir?

Antalyaspor’un son bir ayda menajerlere 4 milyon liradan fazla para veya senet verildiği konuşuluyor bu doğru mu? Menajerlerle pazarlık neden yapılmıyor.

Geçen yönetim döneminde istisnalar hariç menajerlerle pazarlık %2’den başlar en fazla %5’e çıkardı.

Mesela sizlerle bir anımı paylaşayım. Diarra’nın transferinde de oyuncu ve menajeri Grida otel sponsor olduğu için orada konaklattırılmış. Anlaşma yapılmış. Ertesi günü Türk Menajeri bana ulaştı ve başkana rica ettim kabul etmedi ne olur bizi rixos downtown da ağırlayın mahcup oluyorum dedi. Erol abiyi aradım. Böyleymiş diye anlattım. Erol abide bana “Grida otel ile sponsorluk anlaşmamız var. Ücretsiz orda kalıyorlar” dedi. Yani o zaman 300 euronun bile hesabı yapılırken şimdi menajerlere verilen paralar yazık değil mi? Lütfen sizlerden mali disiplinin tekrar kontrolünün sağlanmasını rica ediyorum.

Diğer yandan Eto’o ve Ronaldinho transferi ile bizlere heyecan yaratan, Antalya ve Antalyaspor’un tanınmasını sağlayan Antalyaspor A.Ş başkanı Gültekin Gencer’e teşekkür ederim. Ancak bu oyunculara, menajerlerine, vergi ve diğer masraflarına yapılacak ödemelerin kaynaklarının somut olarak ortaya konmasını istiyoruz. Bunların sözlü değil yazılı olarak belgeleriyle sunulmasını talep ediyoruz.

Eto’o’nun tüm giderlerinin ve olursa Ronaldinho’nun yine tüm giderlerinin sponsorlar tarafından karşılanacağı sözünün takipçisiyiz. Aksi durum kulübümüz için facia olacaktır. Çünkü sadece Eto’o için 1 milyon euro üzerinde manajer parası ödeneceği duyumu da kamuoyunun malumudur. Hepsinin takipçisi olacağız.

Biz Vakıf olarak sözlü ve yazılı uyarılarımızı yapmaya devam edeceğiz. Hatırlanacağı gibi geçen sezon ligden düştüğümüz sezon sonunda da yaptığımız yazılı uyarılar dikkate alınmadığı gibi maalesef Kulüp Derneği ve A.Ş Başkanı tarafından eleştiri konusu edilmiştik ancak şimdiden 2015 yılı ile ilgili hesapların tek tek inceleyeceğimizi, dönemsel olarak yazılı başvuralarda bulunarak menajerler, sözleşmeler ve diğer yapılanları takip edeceğimizin, yazılı ve sözlü uyarılarımıza devam edeceğimizin bilinmesini isterim”

Kaynakça: antalyasporum.com

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası