Advert

Ali Yılmaz’ın ibra konuşması ses getirdi

Antalyaspor A.Ş’nin mali kongresinde en dikkat çeken konuşmaların birini Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz yaptı.

Ali Yılmaz’ın ibra konuşması ses getirdi
Bu içerik 72 kez okundu.
Advert

2014 yılını ikiye ayrılması gerektiğini ifade eden Yılmaz’ın konuşması şöyle;

“2014 yılının ilk yarısında Süper Lig’de küme düştüğümüz sezonun devre arasında yapılan çok sayıda transfer ve teknik heyet değişiklikleri Antalyaspor A.Ş’yi yaklaşık 10 milyon lira borca sokmuştur.

Sadece Enoh transferinde futbolcunun bonservisi, menajeri ve kendi alacağı rakamın toplam bedeli 1 milyon euroya yaklaşmıştır ve bugün UEFA, Antalyaspor’un kapısına dayanmıştır. Semih, Giray transferleri ve Tazminat ödenmedi densede Samet Aybaba’nın çalışmadığı dönemlere için senet verilmesi ve bu senetlerle şu anda banka hesaplarına haciz yollanması sorunları yaşanmaktadır. Ama yinede 2014 yılı ilk yarısı ile ilgili yapılan bu hataların artniyetsiz ve tecrübesizliklerden kaynaklandığına inanıyorum.

2014 yılının ikinci yarısı ise bence gayet başarılıdır. Küme düşmüş, mali disiplini kaybetmiş kulüp Fikret Karakaş’ın mali as başkan olması ve değerli yöneticilerin katkısı ile yeniden toparlanmış ve Süper Lig’e çıkılmıştır.

Yine sayın Nafız Tanır’ın ısrarlı takipleriyle vergi taksitleri aksattırılmamıştır. Kendilerine teşekkür ederim..

2014 yılının tamamı ile ilgili bir eleştirim ise futbolculara verilen primler olacak. Her maç primler katlanması bence büyük handikap. Primleri katlaya katlaya takım küme düştü ardından bol prime alışan takım play off da da ektra ektrra primler alarak allahın lütfuyla ve birazda şansımızın yardımıyla süper lige çıktı

Size prim mali disiplin ve idari disiplinle ile ilgili kendi görev aldığım dönemden bir kaç örnek vermek istiyorum.

Hasan Başkanın olmadığı Bir Manisa deplasmanında galip geldik, Mehmet hocadan izin isteyerek soyunma odasına girdim ve futbolcuların isteği ile 7 bin liralık birimi 8 bin liraya çıkardım.. Hasan Akıncıoğlu ile bu konuda epey tartıştık, primi kendi cebimden ödemem gerektiğini söyledi ve gerekeni de yaptım.

Ardından yine bir deplasman galibiyeti dönüşü Adana’da başkana oyuncuların primini arttıralım, parasını kendi cebimden ödeyeceğim dedim. Ama Hasan Akıncıoğlu biraz düşündü ve cebinden de ödeyemezsin kabul etmiyorum, alışkanlık yaratacaksın düzen bozulacak diyerek beni engelledi yine tartıştık ama haklı olduğunu sonraki zamanda anladım.

Size mali ve idari disiplin olarak iki örnek sundum. Umarım bundan sonra böyle prim hataları yapılmaz, en azından prim katlanacaksa yöneticiler kendi cebinden karşılar. Kulübün parası ile primlere zammı sokaktan geçenlerde yapar.

Yine klübün parasıyla sözde taraftar gruplarlarına yardım edildiği söylentilerinide son verilmelidir.

  

Her ne kadar mali prestiji ve kredibilitesi kaybeden bankalardaki tüm hesaplarında haciz blokeleri olan ayrıca yaklaşık 20.000.000 tl civarı futbolcu satılmasına rağmen mali anlamda saygınlığını yitirmiş klübümüzün 2014 yılı mali ibrası ile ilgili olarak yılın ilk yarısında artniyetsiz hatalar yapıldığını düşünüyor, yılın ikinci yarısında ise başarılı bir dönem geçirildiğine inanıyoruz ve A.Ş’nin 2014 yılını ibra ediyoruz”

Kaynakça: antalyasporum.com

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?