Advert

TÜRKİYE ve MANAVGAT GÜREŞLERİNE HAZIRLIK

Bu yıl 20 Eylül’de yapılacak olan Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin antrenmanı Taşağıl Mahallesi futbol sahasında aslına uygun olarak yapıldı.

TÜRKİYE ve MANAVGAT GÜREŞLERİNE HAZIRLIK
Bu içerik 201 kez okundu.
Advert

Manavgat Belediyesi’nin güreşçileri, başta Edirne Kırkpınar Güreşleri olmak üzere tüm Türkiye genelinde ve Manavgat’ta yapılacak olan güreşler için hazırlık yaptı, form tuttu. Antrenmanları, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Taşağıl Muhtarı Nail Arseven, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, küçük güreşçilerin aileleri ile Taşağıl ve Manavgat halkı katılarak izledi. Kırkpınar güreşlerinin aslına uygun olarak yapılan antrenmanda güreşçiler yağlandıktan sonra peşrev çekerek er meydanına çıktı. Büyük güreşçiler küçük güreşçilere hem oyunları öğretti. Antrenman, güreşşeverlerin de büyük beğenisini topladı.

 

ÖDÜL AVCISI KÜÇÜK GÜREŞÇİLER

 

Yağlı güreş antrenmanlarının başlangıcında, genç yaşta hayatını kaybeden Taşağıllı başarılı pehlivan Hasan Kemal Kökçü de dualar edilerek anıldı. 20 yaşında ölen pehlivanın babası Mustafa Kökçü, afişli anma sırasında oldukça duygulandı. Manavgat Belediyesi adına güreşen ve 30 güreşte 28’inde birinci olarak büyük başarı elde eden Ramazan ve Celal Çilinger kardeşler ilgi odağı oldu.

 

BAŞKAN SÖZEN’DEN CUMHURİYET ALTINI

 

 Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ödül avcısı kardeşlerle Başaltı Pehlivanı Oktay Sancak’a, Kemer güreşlerinde Küçük Orta Büyük Boy birincisi olan Bayram Aslantaş’a ve Manavgat Belediyesi güreşçisi İsa Yıldırım’a birer adet Cumhuriyet altını takarak başarılarını ödüllendirdi. Başkan Sözen, “Başarılı sporcuları ödüllendirmeye devam edeceğiz” dedi. Manavgat Belediyesi Güreş Koordinatörü Abdullah Seçim,“Manavgat, Kızılot, Ilıca, Sarılar, Taşağıl Mahallesi’nde yağlı antrenmanlarımız devam edecek. Ata sporunu destekleyerek sahip çıkan Belediye Başkanımız Şükrü Sözen’e teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?