Advert

Galatasaray'da bir istifa daha

Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'ın istifa etmesinin ardından sarı kırmızılı kulüpten bir istifa haberi daha geldi...

Galatasaray'da bir istifa daha
Bu içerik 70 kez okundu.
Advert

Şampiyonluk kutlamalarında 'Yönetimden kimse podyuma çıkmayacak' kararına rağmen başkan Dursun Özbek'in kutlamaya katılması sonrasında yaşanan gerginlikler nedeniyle Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak görevlerinden istifa etti.

 

Albayrak ve Dürüst, istifalarını Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Yasaman'a verdi. Hamdi Yasaman da 'kendi istifası' ile bunları yönetime sundu...

 

İstifa nedenleri ise; kulüpteki başkanlık sisteminden duydukları rahatsızlık. Özellikle Abdurrahim Albayrak şampiyonluk gecesi yaşananlardan çok rahatsız olduğunu dile getirdi.

 

GALATASARAY SPORTİF AŞ'DEKİ İSTİFALAR YÖNETİME İLETİLDİ

 

Galatasaray Sportif AŞ'de yaşanan istifalar, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu'na iletildi.

 

Sarı-kırmızılı kulüpte bir önceki dönemde, Duygun Yarsuvat başkanlığındaki yönetimin ikinci başkanı Hamdi Yasaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Şirketin yönetim kurulu başkanı olarak, yönetimde bulunan Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ve Mete İkiz'in istifa mektuplarıyla, kendi istifamı da kulübe ilettim" dedi.

 

Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ve Mete İkiz'in istifa mektuplarını kendisine getirdiklerini aktaran Yasaman, bugün kulübe gidip kendisi istifasıyla birlikte bu mektupları da kulüp yönetimine verdiğini vurgulayarak şunları söyledi:

 

"Kulüpte yeni bir yönetim göreve geldi. Bizde bir başkanlık sistemi mevcut ve bir önceki yönetimin Sportif AŞ'deki temsilcileri olarak bugün itibariyle ayrılıyoruz. Bundan sonra yeni başkan istediği isimleri atayacaktır. Bizde başkanlık sistemi geçerli olduğu, kurumsal bir yapı bulunmadığı için işler böyle yürüyor."

 

"DÜRÜST VE ALBAYRAK KIRGINLAR"

 

Yasaman, Galatasaray Futbol Takımı'nın şampiyonluk kutlamalarında kürsüye davet edilmeyen eski idareciler Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'ın bir kırgınlık yaşadıklarını söylerken, kendisinin de benzer hisler taşıdığını dile getirdi.

 

 

"Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst, yaptığımız görüşmede kırgınlıkları olduğunu söylediler" ifadelerini kullanan Yasaman, "Ben de hem yönetici hem de futbolun bağlı olduğu şirketin en üst yetkilisi olarak kutlamalar için davet dahi almadım ve stada da gitmedim. Bana sorulmadı bile. Albayrak ve Dürüst, kırgınlıkları nedeniyle istifa mektuplarını benim vasıtamla kulübe ilettiler" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: SABAH HABER

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti