Advert

TÜRKİYE’NİN GENÇ KASPAROVLARI, ÖDÜLLERİNİ BAŞKAN SÖZEN’DEN ALDI

Ankara Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Manavgat Belediyesi işbirliği ile düzenlenen ve 6 gündür Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde devam eden Türkiye Üniversiteler arası Satranç Şampiyonası ödül töreni ile sona erdi.

TÜRKİYE’NİN GENÇ KASPAROVLARI, ÖDÜLLERİNİ BAŞKAN SÖZEN’DEN ALDI
Bu içerik 24 kez okundu.
Advert

Ödül Törenine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Spor Koordinatörü Yard. Doç. Hakan Sunay, Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Şimşek, Aydın Öz, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halis Akkaya, turnuvaya katılan satranç oyuncuları ve Manavgatlılar katıldı. 73 üniversiteden 565 sporcunun katıldığı ve günlerdir kıran kırana geçen satranç turnuvasına katılan üniversiteli gençler, Atatürk Kültür Merkezi’nde renkli, eğlenceli görüntüler oluşturdu.

 

Ödül töreninde konuşan Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Hakan Sunay, satranç turnuvasına yaptığı katkılardan dolayı Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e ve belediye ekiplerine teşekkür etti. Törende, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halis Akkaya’ya, Yard. Doç. Hakan Sunay tarafından plaket sunuldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, böylesine güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını dile getirdi. Sözen, “73 üniversitemizden pırıl pırıl gençlerimizin Manavgat’ta bulunması bizim için çok önemli. Sporun her dalı bizim için çok önemlidir. Belediye olarak sporun her dalına destek veriyoruz. Ancak satranç sporunu da ayrıca önemsiyor ve geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize bu sporu aşılamaya çalışıyoruz.

 

Amacımız gençlerimizin satrancı tüm hayatlarına yansıtmaları. Hayatlarında tıpkı satrançta olduğu gibi ileriyi görerek en doğru hamleleri yapmalarını sağlamak. Bu organizasyonu düzenleyenlere ve burada bizimle olan Türkiye’nin değişik üniversitelerinden gelen gençlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Daha sonra satranç turnuvasında ödül alanlara kupa ve madalyaları Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve belediye başkan yardımcıları tarafından verildi. Turnuvada Erkeklerde Yaşar Üniversitesi 1’inci, Yeditepe Üniversitesi 2’inci, Ortadoğu Teknik Üniversitesi 3. olurken, bayanlarda ise ODTÜ 1’inci, Mustafa Kemal Üniversitesi 2’inci ve Marmara Üniversitesi 3. oldu. Bireysel karşılaşmalarda ise erkeklerde Cankut Emiroğlu 1’nci, Melih Yurtseven 2’inci, Esat Bağlan 3’üncü olurken bayanlarda Ayça Fatma Durmaz 1’inci, Elvan Asan 2’inci, Meltem Şimşek 3’üncü oldu. 

 

 

 
 
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti