Advert

KERMES’TEN SAĞLANAN GELİRİ SOMALI AİLELERE TESLİ ETTİLER

Başarı Koleji öğrencileri tarafından Soma’da maden faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine destek amacıyla düzenlenen kermesin geliri Soma’da ailelere öğrenci ve veliler tarafından teslim edildi.

KERMES’TEN SAĞLANAN GELİRİ SOMALI AİLELERE TESLİ ETTİLER
Bu içerik 45 kez okundu.
Advert

Soma’ya giden Başarı Koleji öğrenci, öğretmen ve velileri Savaştepe’ye giderek şehitliği ziyaret ettikten sonra toplamış oldukları paraları ailelere, Manavgat Belediyesi’nin gönderdiği hediyeleri de çocuklara dağıttılar.

 

Başarı Koleji öğrencileri tarafından düzenlenen kermesten elde edilen gelir, Soma’da maden faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine teslim edildi. Manavgat Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüs ile Soma’ya giden Başarı Koleji Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Pınar Şehirli, Okul Öğrenci Başkanı Eren Akar, Rehber Öğretmen Mithat Şevik, Sınıf Öğretmeni Muzaffer Çınar, Osman Kaan Aydın, Murathan Salebci, Berkay Erol, Sebile Akın, Müzeyyen Nur Özata ve Berkay Güneş isimli öğrenciler ile Hatice Akın, Alime Özen, Saba Salebci ve Mustafa Karacan isimlivelilerden oluşan Başarı Koleji heyeti Soma’da Sosyal Yardımlaşma Vakfı çalışanı Mehmet Çeliker tarafından karşılandı.

 

Manavgat Başarı Koleji öğrencilerinin yanı sıra Manavgat’tan gelen diğer yardım kuruluşlarının Soma hassasiyetinden dolayı müteşekkir olduğunu belirten Soma Kaymakamı Bahattin Atçı gelen heyeti makamında kabul etti. Bu tip acıların, üzüntülerin bir daha yaşanmamasını temenni eden Kaymakam Atçı, “Acımız ve üzüntümüz çok büyük. Bu felaketlerin bir daha yaşanmaması için devlet tüm olanaklarını seferber etmiş durumda. Devlet, dolayısıyla kaymakamlık makamı olarak bizler tüm birimlerimizle acılı ailelerimizin yanı başındayız. Bunun yanı sıra birçok yardım kuruluşu Soma’ya gelerek acımıza ortak olmuşlardır bu da Türk insanının geleneklerinden gelen dostluk, paylaşma, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini teşkil etmiştir. Şahsım ve ilçe halkı adına hepinize şükranlarımı sunarım” diye konuştu.

Başarı Koleji Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Pınar Şehirli ise, Manavgat halkının Somalı ailelerin başından beri acılarına ortak olduğunu, uzaklarda için için ağlayan bir çocuğun hıçkırıklarına sessiz kalamayacaklarını belirterek öğrencilerinin düzenledikleri kermese Okul Aile Birliği ve okul yönetimi olarak destek verdiklerini söyledi. Kermesten elde edilen geliri öğrencilerinin ihtiyaç sahiplerine bizatihi iletmek istediklerini dile getiren Şehirli, “Biliyoruz ki hangi oranlarda olursa olsun yapılan bu yardımlar yaşanan acılara merhem olmaz. Birlikte yaşamanın gerekliliğine inanan bizler, bu acılara ortak olma adına beraberce ağlayalım, sarılalım ve de onlara yalnız olmadıklarını hissettirelim düşüncesiyle insan olmanın gerekliliğini yerine getirme adına kermesimizi düzenledik ve buraya bu vesileyle geldik. Başarı Koleji ailesi olarak Soma’da maden faciasında hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve ülkemize sabır diliyoruz” dedi.

 

Kaymakamlık makamının tahsis ettiği araç ve bir görevliyle birlikte facianın ardından Türkiye’nin her yerinden ziyaretçi akınına uğrayan Savaştepe Şehitliği’ne gidildi. Burada Kur-an Tilaveti okundu ve dualar edildi. Babalarını kaybeden çocukların onlara hitaben yazdıkları mektuplar, notlar ve de resimler ziyaretçilerin duygu yoğunluğu yaşamalarına neden oldu. Daha sonra kaymakamlık verileri doğrultusunda ihtiyaç sahiplerinin önceliğine göre belirlenen ailelere gidilerek toplanan yardımlar öğrenciler tarafından eşit şekilde dağıtıldı.

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı