Advert

TEKSAS’DA SİLAHLAR PATLADI

Manavgat Ilıca Mahallesi Kumköy Turizm Bölgesinde komşu iki tur şirketi arasında yaşanan ve kavgaya dönüşen tartışmada karşılıklı ateşlenen silahlar 5 kişinin yaralanmasına neden oldu.

TEKSAS’DA SİLAHLAR PATLADI
Bu içerik 79 kez okundu.
Advert

Aynı çarşıda bulunan Vetrau Reisen ve Toni Tur isimli firmaların sahipleri arasındaki tartışmada birbirlerine ateş eden Selim K. ve Tuncay U. ağır yaralanırken, 1’i turist 2’si tezgâhtar 3 kişi kurşunlardan nasibini aldı.

Olayın meydana geldiği sırada çarşıda ve caddede çok sayıda turist bulunduğunu belirten vatandaşlar, silahların ateşlenmesiyle birlikte turistlerin panik halinde bölgeyi terk ettiğini, otellerdeki turistlerin de pencerelerden alanları takip ettiğini belirttiler.

Manavgat Ilıca Mahallesi Kumköy Turizm bölgesi Sahil Caddesi üzerinde bulunan Hotel Villa Side ile Villa Side Residans arasında bulunan çarşıda meydana gelen ve silahların ateşlendiği olayda 2’si ağır 5 kişi yaralandı. Olay saat 23.30 sıralarında aynı çarşıda tur satışı yapan ve Karadenizli oldukları bildirilen Vetrau Reisen ve Toni Tur isimli firmaların sahipleri arasında yaşanan tartışma sırasında Tur şirketi sahibi Tuncay U. ile diğer tur şirketinin sorumlusu Selim K’nın silahlarını çekerek birbirlerine ateş etmeleri sonucunda meydana geldi. Her iki şahsın yaralanarak yere düşmesi sırasında silahlarından çıkan kurşunlarla tur şirketi çalışanı A.K ile iki tur şirketinin arasında bulunan gümüşçüde tezgahtar olarak çalışan M.D.G ve gümüşçünün müşterisi olan Alman turist B.W.K yaralandı.

 

 

Yaralılardan Gümüşçü tezgahtarı M.D.G ayakta tedavi gördükten sonra taburcu edilirken, ayağına isabet eden kurşun ile yaralanan Alman turist B.W.K’nın da aralarında bulunduğu 4 kişi ameliyat edildi. Durumları ağır olan Selim K. ve Tuncay U’nun yoğun bakım ünitesinde olduğu, diğer yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

 

 

Olayın ardından çok sayıda ambulans ve Jandarma ekibi olay yerine gelirken, Hotel Villa Side’de bulunan turistlerin balkon ve pencerelerden olayları an ve an izledikleri bazı turistlerinde otelin giriş kapısına koşarak yakından takip ettikleri gözlendi. Jandarma ekipleri tarafından olay yerinde yapılan incelemelerde 8 adet boş kovana rastlandı.

 

 

Tur şirketlerinin bitişiğinde bulunan gümüşçüde tezgâhtar olarak çalışan ve olay meydana geldiği sırada işyerinin içerisinde bulunan Mehmet Ali Önal, bu olayların esnafın üzerinde oturduğu dalı kesmek olduğunu, zaten kötü giden sezona bir darbede bu olayın vuracağını belirterek “Bu olayların en büyük sorumlusu para hırsıyla ne yapacağını bilemeyen ve 3-4 dükkân arayla aynı işi yapan kişilere dükkân kiralayan mülk sahipleridir. Bu adamların gözü paradan başka hiçbir şey görmüyor. Bu durumun cezasını hiç suçu olmayan diğer esnaflar ve biz turizm çalışanları çekeceğiz” dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı