Advert

Sayın Kaymakamım sorunumuza bir çare!

Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte Hanutculuktan ağzı yanan esnaf, aynı sıkıntıyı bu yılda yaşamamak için Kaymakamlık Makamının soruna biran önce el atmasını talep ediyor.

Sayın Kaymakamım sorunumuza bir çare!
Bu içerik 120 kez okundu.
Advert

Side esnafı, geçtiğimiz yıl Eylül ayında Side esnafları olarak 150 imzalı dilekçelerini makama ileterek atıcılık, turisti rahatsız eden davranışlar içeren dilekçelerini Kaymakamlığa ilettiklerini ancak 9 Aralık 2014 tarihinde Hanutçuluk ve Etiket Denetimi Komisyonu Başkanlığı’nca taraflarına verilen cevabi yazıda yapılan denetimlerde hanutçuluk olayına rastlanmadığının bildirilmesini şaşkınlıkla karşıladıklarını söylediler.

 

Aralık ayında turizmin hızlı seviyede olmaması nedeniyle şikâyetlerinin yeterince değerlendirilemediği düşüncesinde olan esnaf, “Büyükşehir Yasası öncesi Manavgat Belediyesi’nin tasarrufunda olan hanutçulukla mücadele bu yasasının yürürlüğe girmesi ile birlikte 5442 sayılı yasanın verdiği görev dolayısıyla 1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanunu’nun 27’nci maddesinde belirlenen yetkiler doğrultusunda direk kaymakamlık makamının sorumluluğu altına girmiştir. Kaymakamlık makamı bir komisyon kurarak hanutçulukla mücadele etmenin zorunluluğu çerçevesinde komisyona sıkı denetim talimatını verdi. Ancak komisyonda yer alan birimlerin görevlendirdiği personel, görevini yeterince yapmamaktadır. Hatta kulağımıza gelen söylentilere göre hanutçuluktan beslenen bazı işyerlerinin komisyon üyelerini tehdit ettiği yönünde. Sayın kaymakamımızdan talebimiz sorunumuza el atarak hem bizleri hem de turizmi olası bir olumsuzlukla karşı karşıya bırakmamasıdır” diye konuştu.

 

Kaymakam Emir Osman Bulgurlu tarafından oluşturulan Hanutçuluk ve Etiket Denetimi Komisyonu şu üyelerden oluşmaktadır:

 

Manavgat Belediyesi, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası (MESO).

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası