Advert

Anadolu Gençlik'ten kan verme kampanyası

Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilciliği, Çanakkale Zaferinin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Kızılay'a kan verme bağışı düzenledi.

Anadolu Gençlik'ten kan verme kampanyası
Bu içerik 210 kez okundu.
Advert

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Temsilciliği Çanakkale Zaferinin 100. yılını çeşitli etkinlikler kutluyor.

 

AGD etkinlikler kapsamında Çanakkale’de can verenler için kan verme kampanyası düzenledi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen kampanyaya Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli, Türk Kızılayı Manavgat Şube Başkanı Ömer Şahin, AGD yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Türk Kızılay'ın kurduğu çadırda vatandaşlar kan bağışında bulunurken, Anadolu Gençlik Derneği yöneticileri de kan bağışında bulunan vatandaşlara kitap hediye etti.

 

Kampanya ile ilgili gazetecilere bilgi veren Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli, Çanakkale Zaferinin 100. yılını Manavgat’ta çeşitli etkinliklerle kutladıklarını belirtti.

 

Etkinlikler kapsamında son olarak Çanakkale’de can verenler için kan verme kampanyası düzenlediklerini ifade ederek, "Çeşitli zamanlarda, Çanakkale Konferansı, Gençlik Çanakkaleyi Okuyor isimli kitap okuma kampanyası, Çanakkale Savaşını anlatan fotoğraf sergisi, Çanakkale menüsü ikramı, Çanakkale Programı, Temsili 27. Alay ve 57. Alay yürüyüşü, fidan dikme etkinliği ve son olarakta bugün kan verme kampanyası düzenliyoruz" dedi.

 

Çanakkale ruhunun iyi anlatılması gerektiğini dile getiren Gayretli şöyle konuştu, "Şehit olanlar için kan verme kampanyası başlattık. Bildiğiniz gibi Çanakkale'de bir çok ilaç, narkoz kan olmamasına rağmen ameliyatlar yapıldı. Öyle zor zamanlardan geçerek bugünlere geldik. O günleri unutmamız gerekiyor. Özellikle çocuklarımız ve gençliğimiz tarihini iyi bilmesi gerekiyor. Bizde yaptığımız çeşitli etkinliklerle o şuuru ve ruhu anlatmaya çalışıyoruz."

 

Türk Kızılayı Manavgat Şube Başkanı Ömer Şahin'de kan verme bağışı kampanyasından dolayı Anadolu Gençlik Derneği Manavgat Temsilciliğine teşekkür etti. Manavgat'ta sivil toplum kuruluşların, otellerin ve okulların kan verme konusunda çok duyarlı olduğunu belirten Şahin, "Eskiden hastalarımız ve yakınları kan poşetleriyle dolaşırdı. Hastanede kan ararlardı. Artık günümüzde böyle kan torbalarıyla dolaşmak kalmadı. Halkımız gün geçtikçe kan bağışı konusunda daha çok duyarlı hale geldi. Bugünde Anadolu Gençlik Derneğimiz bu duyarlılığı sergiledi. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası