Advert

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde AKM’deyiz!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Manavgatlı engelli öğrenciler, okullarında yapılan etkinlikte dileklerini dile getirdiler.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde AKM’deyiz!
Bu içerik 684 kez okundu.
Advert

Manavgat’ta engelli öğrenciler için eğitim veren Dr. Hüseyin Vural Özel Eğitim – Mesleki Eğitim Merkezi ve Dr. Hüseyin Vural İlkokulu- Ortaokulu’nda, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikte engelli vatandaşların karşılaştığı sorunlara ve bu sorunların çözümlerine vurgu yapıldı.

Etkinlikte konuşma gerçekleştiren Okul Müdürü Ali Hakan Öz, “Engelleri el ele vererek beraber aşabiliriz. Okulumuzda engelli gençlerimizi meslek sahibi edindirerek, onların toplum içinde yer almasını sağlıyoruz. Engellilerin sosyal hayattan koparılarak, evlerine hapsedilmemesi gerekir. Biz de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle halkımızı bu konuda daha duyarlı olmaya çağırıyoruz.” dedi.

Öz, okullarına gelerek her daim kendilerine destek olan Başkan Şükrü Sözen ile Kaymakam Nazmi Günlü’ye teşekkür etti. Öz ayrıca çocukları mutlu etme adına okulun bahçesine hiçbir karşılık beklemeden oyun grupları kuran Organizasyon Dünyası sahibi Yusuf Coşkun ile  yiyecek stantları ile destek veren Side Star Oteli yetkililerine de teşekkür etti.

Ali Hakan Öz, 3 Aralık Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde, Dr. Hüseyin Vural Özel Eğitim – Mesleki Eğitim Merkezi ve Dr. Hüseyin Vural İlkokulu- Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı bir dizi gösterilerle Dünya Engelliler Günü’ne dikkat çekileceğini bildirdi.

manavgat manavgat haberleri şükrü sözen Dr. Hüseyin Vural 3 aralık dünya engelliler günü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı