Advert

CHP’Lİ KADINLAR 4 ARALIK’TA MANAVGAT’TA BULUŞUYOR

CHP Antalya İl Kadın Kolları ve Manavgat İlçe Kadın Kollarının “5 Aralık 1934 Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı” verilişinin 82. Yıldönümü'nü Manavgat’ta kutlayacak.

CHP’Lİ KADINLAR 4 ARALIK’TA MANAVGAT’TA BULUŞUYOR
Bu içerik 1542 kez okundu.
Advert

CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, Ulusal kurtuluş savaşı ve Cumhuriyet devrimleriyle kazanılmış olan ekonomik siyasal hak ve özgürlüklerimizi korumak ve sahip çıkmak ilkesinden hareketle Antalya Kadın Kolları-Manavgat ilçe Kadın Kolları işbirliğiyle tüm Cumhuriyet Halk Partisi örgütümüz, 4 Aralık Pazar günü saat 12.00’de Manavgat Delta Düğün Salonunda buluşmaya ve 5 Aralık Pazartesi günü saat 12.00’de Cumhuriyet alanı Atatürk Heykeline çelenk sunma törenine davet etti.

“ATATÜRK’ÜN EN BÜYÜK PROJESİ”

CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci yaptığı yazılı açıklama da, Türk Kadının Seçme Ve Seçilme Hakkının 82. Yıldönümünü Kutluyoruz. Diyen Deveci, Ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlüğü için erkeği ile omuz omuza mücadele veren Türk kadınının; Genç Cumhuriyetin yönetiminde, geleceğinin planlamasında yer alması gerektiğini düşünen Mustafa Kemal Atatürk 1930 yılından itibaren yapılmasını sağladığı bir dizi yasa değişikliği ile 5 Aralık 1934 tarihinde, kadınlara da Belediye seçimlerine katılma, köylerde muhtar olabilme, milletvekili seçme ve seçilme hakkının verilmesini sağlamıştır. Diye belirten Deveci, “Cumhuriyet aynı zamanda bir kadın devrimidir. Cumhuriyetle başlayan büyük toplumsal dönüşümün temel ekseni kadın-erkek eşitliğidir. Bu Atatürk’ün en büyük projesidir.” Dedi.

DEVECİ’DEN 4 ARALIK’TA MANAVGAT’A DAVET

Deveci, “Ulusal kurtuluş savaşı ve Cumhuriyet devrimleriyle kazanılmış olan ekonomik siyasal hak ve özgürlüklerimizi korumak ve sahip çıkmak ilkesinden hareketle Antalya Kadın Kolları-Manavgat ilçe Kadın Kolları işbirliğiyle tüm Cumhuriyet Halk Partisi örgütümüz, 4 Aralık Pazar günü saat 12.00’de Manavgat Delta Düğün Salonunda buluşuyoruz. 5 Aralık Pazartesi günü saat 12.00’de Antalya Cumhuriyet alanı Atatürk Heykeline çelenk sunma törenine tüm halkımızı davet ediyoruz.” Dedi.

chp CHP Kadın Kolları manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti