Advert

Giymiyorsan Giydir Projesi’ne büyük ilgi

Konyaaltı Belediyesi tarafından başlatılan Giymiyorsan Giydir Projesi’ne vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Giymiyorsan Giydir Projesi’ne büyük ilgi
Bu içerik 44 kez okundu.
Advert

Konyaaltı Belediyesi ‘Giymiyorsan Giydir’ sloganıyla başlattığı proje ile dar gelirli aileleri, ihtiyacından fazlasına sahip kimselerle buluşturuyor. Geçtiğimiz aylarda başlatılan projeye bölge sakinleri büyük ilgi gösteriyor. Vatandaşlar, ihtiyacı fazlası giysi, çanta veya ayakkabıları kentin 200 ayrı noktasına yerleştirilen giysi kumbaralarına atıyor. Artık ihtiyacının olmadığını düşündüğü giysilerini Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) önünde bulunan giysi kumbaralarına bırakan Dürdane Aşık gibi.

Çok zaman kullanmadığı kıyafetlerinin kendisi için sorun oluşturduğunu ifade eden Dürdane Aşık, Konyaaltı Belediyesi’nin bu projesiyle gerçekten de yardıma muhtaç kimselere ulaşabilme imkanı bulduğunu söyledi. Bunun kendisine büyük bir mutluluk verdiğini dile getiren Aşık, giysi kumbaralarına düzenli olarak eşya bıraktığını bildirdi. Mevlana Mahallesi’nde ikamet ettiğini dile getiren Dürdane Aşık, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e de bu hizmetinden ötürü teşekkür etti.

Proje ile amaçlarının kullanılmayan kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine hızlı ve kolayca ulaştırmak olduğunu söyleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, şöyle konuştu; “Vatandaşlarımız, artık dolapta beklettikleri giysi, ayakkabı ve çantalarını bu kumbaralara bırakabiliyor. Toplanan giysiler, ayrıştırılıp temizlendikten sonra ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Bu projeyle  vatandaşlarımız kullanmadıkları eşyaları da değerlendirmiş oluyor." dedi.

 

konyaaltı belediyesi giymiyorsan giydir projesi manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?