Advert

Kış saati uygulamasının iptali öğrencileri perişan etti!

Kış saati uygulaması kapsamında saatlerin geri alınmasına kısa bir süre kala, alınan kararla kış saati uygulaması kaldırıldı. Ancak getirdiği sorunlar göz önünde bulundurulmadı...

Kış saati uygulamasının iptali öğrencileri perişan etti!
Bu içerik 1590 kez okundu.
Advert

Gün ışığından daha fazla yararlanılabilmesi amacıyla kış saati uygulaması iptal edilerek yaz saati uygulamasının yıl boyunca sürdürülmesine karar verildi. Kış saati uygulamasının iptali beraberinde sorunları da getirdi. 

Bu sorunlardan en önemlisi minik öğrencilerin okul yolunu kabusa çevirdi. Okul saatinde havanın henüz aydınlanmamış olması nedeniyle öğrenciler için okula gitmek adeta bir işkence oldu. Sokak lambalarının yanma ve kapatılma saatlerine ayarlama getirilmemesi velileri ve özellikle küçük yaştaki ilkokul çocuklarını mağdur etti.

Karanlıkta okula gitmek zorunda kalan Manavgatlı minikler, korku dolu bir yolculuk yaşıyor. Maddi imkanları çocuklarını servise vermeye yetmeyen veliler, okul yollarındaki aydınlatmaların okula gidiş saatinde çalışmıyor olmasından şikayetçi. 

Sokak lambalarının sabah 06.00-06.30 arasında kapatılması hem çocukları hem velileri zor durumda bırakıyor. Karanlıkta okula gitmek zorunda kalan çocukları, yolda birçok tehlike bekleyebilir. Manavgat halkı, sokak lambalarının en azından okula gidiş saati olan 07.00'a kadar çalışmaya devam etmesini yetkililerden talep ediyor.

kış saati uygulaması manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı