Advert

CHP’li Niyazi Nefi Kara'dan AKP İl Başkanı’na yanıt!

AKP Antalya İl Başkanı Rıza Sümer'in, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara'nın 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkındaki sözlerine sert tepki gösterdi. Niyazi Nefi Kara'nın Sümer'e yanıtı gecikmedi.

CHP’li Niyazi Nefi Kara'dan AKP İl Başkanı’na yanıt!
Bu içerik 1739 kez okundu.
Advert

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Rıza Sümer'in kendisi ile ilgili sert ifadelerine yazılı bir açıklama ile karşılık verdi.

İşte CHP'li Kara'nın o açıklaması:

AKP Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer’in hakkımda yaptığı yazılı açıklamaya CHP İl Başkanımız Mustafa Erdem gerekli yanıtı verecek ancak kamuoyunun ve bizlere oy veren halkımızın doğru bilgilendirilmesi açısından tarafımdan da bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Şahsımı ve partimi terör örgütleri ile omuz omuza gösterme girişimlerini hiçbir zaman hiçbir platformda kabul etmeyeceğimizi öncelikle belirtmek isterim. Kaldı ki, 14 yıllık iktidarlarını taradıkları zaman kimlerin ve hangi partinin terör örgütleri ile el ele, kol kola ülke yönetmeye çalıştığı açıkça görülecektir.

“Kandırıldık”larını anladıkları güne kadar, ülkeyi FETÖ terör örgütü ile birlikte yönetenler ve sıra güç paylaşımına geldiğinde anlaşamadıkları için birbirlerine savaş ilan edenler yüzünden 15 Temmuz gecesi bu millet 248 vatandaşını demokrasi uğruna şehit vermiştir.

15 Temmuz gecesi şehit olanları bizler AKP’lilerden çok daha iyi biliyoruz. Biz onlar gibi sadece Özel Harekatın önüne gidip poz vermedik. 16 Temmuz günü Adli Tıp Kurumu’nda yakınlarını demokrasi uğruna şehit vermiş acılı ailelerin de yanındaydık. Orada hainler tarafından vücutları paramparça edilmiş şehitlerimizi birebir gördük ve vahşeti bir kez daha yaşadık.

14 yıldır yönettiklerini zannettikleri ülkeyi bugün getirdikleri uçurumdan kurtarmanın yolu olarak ana muhalefet partisini suçlamayı, muhalefeti susturmayı tercih eden bir zihniyetten zaten söylediklerimizi anlamalarını beklemiyoruz.

Antalya’da AKP, Sayın Cumhurbaşkanını hiç dinlememiş birine emanet edilmiş. Sayın Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamalarda sarf ettiği “Öğleden sonra bir hareketlilik vardı” cümleleri anlaşılan o ki Antalya’da pek duyulmamış.

O geceyi bizler Ankara’da, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde birebir yaşadık. Kendilerinden bu konuda demokrasi dersi dinleyecek değiliz. Onlardan dinleyeceğimiz tek şey o gece hakkında açığa çıkarılmamış gerçeklerden başka bir şey değildir.

AKP İl Başkanı eğer samimi ise, partisinin milletvekilleri ve büyükşehir belediye başkanını korumak adına KHK ile yeniden açılan Gaye Spor, Sağlık ve Çevre Vakfı için bir açıklama yapsın ve AKP’nin FETÖ Mücadelesinin sulandırılmadığını hem bize hem de kamuoyuna anlatsın.

Eğer kendilerine bir vazife edinmek istiyorlar ise, o gece demokrasiye, millet iradesine sahip çıkan milletimizin ve şehitlerimizin anısına, araç olarak gördükleri demokrasiyi amaç haline getirip, Devleti yönetme sorumluluğuna sahip bir hale gelmelerini tavsiye ediyoruz.

Kendi kapılarının önlerini süpürmeden, gelip bizlere sataşmaları suçluluklarını gizlemekten başka bir çaba değildir. Kendilerinin bu tarz ayak oyunlarına gelmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Bu halkın kimi nasıl anacağı ise malumdur. Çözüm diyerek PKK’yı, Müslüman diyerek FETÖ’yü ve IŞİD’i büyütenlerin, ülkenin başına terör örgütlerini musallat edenlerin geçmişte o örgüt yöneticileri ile aynı masada olduklarını unutmayacağız. Unutturmayacağız. 

 

niyazi nefi kara rıza sümer akp chp fetö manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti