Advert

AK Partili Rıza Sümer'den Vekil Kara'ya tepki!

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara’nın bir televizyon programında sarf ettiği "15 Temmuz kalkışması, Cumhurbaşkanı’nın bilgisi dahilinde yapılmıştır" sözlerine Ak Parti İl Başkanı Av. Rıza Sümer çok sert tepki verdi.

AK Partili Rıza Sümer'den Vekil Kara'ya tepki!
Bu içerik 524 kez okundu.
Advert

Niyazi Nefi Kara'nın 15 Temmuz Darbe girişimi ile ilgili sözlerini kınadığını belirten Rıza Sümer, tepkisini yazılı bir açıklama ile bildirdi.

Sümer'in açıklaması şu şekilde:

Niyazi Nefi Kara’nın 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili sözlerini esefle kınıyorum. Bir Antalya Milletvekili olarak Kara’nın  her fırsatta millete hakaret eden bu tutumu izah edilemez bir durumdur. Bu dönemde Antalyalı hemşerilerim ne yazık ki, terör örgütleri ile omuz omuza siyaset yapma isteğinde olan bir vekili büyük bir üzüntü ile anacaktır. 

Görevi, vazifesi ne olursa olsun, hiçbir kimsenin 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye’nin gözleri önünde yaşanan kanlı saldırıyı, önemsizleştirmesine, sulandırmasına izin vermeyiz. Bu siyasetin de ötesinde, o gece canlarını vatan için feda eden, millet için, vatan için, ülkemizin özgürlüğü için kendilerini siper eden şehitlerimize karşı vazifemizdir. Ve Biz bu vazifeyi, her ne şartta olursa olsun sonuna kadar yerine getirmekten kaçmayız.

Niyazi Nefi Kara’nın zihninde o gece ile ilgili soru işaretleri varsa, görev yaptığı Türkiye Büyük Millet Meclisine gitsin, uçaklardan atılan bombaları ve yaptığı tahribatı görsün. O gece mecliste görev yapan, “ Öleceksek burada ölelim” diyen milletin vekilleri ile konuşsun. Belki o gece yaşananları bir nebze olsun anlar, kendi insanının üzerine bomba yağdıran hainleri görür ve o geceyi sulandırma girişiminden vaz geçer.

Niyazi Nefi Kara sadece kanla yazılan bir destanı küçüksemekle kalmıyor  aynı zamanda da suç işliyor. Milletvekili dokunulmazlığı hiçbir kimseye suç işleme özgürlüğü vermez. “15 Temmuz Kalkışması Cumhurbaşkanının bilgisi dâhilinde yapılmıştır” ifadesinin CHP’nin resmi ideolojisi olmadığını CHP Genel Başkanının darbe girişimi sonrasında yaptığı açıklamalardan anlayabiliyoruz. Görülüyor ki Niyazi Nefi Kara CHP Genel Başkanına inanmıyor. Kamuoyu bu konuda sürekli hassasiyet gösterecektir. 

 Niyazi Nefi Kara’nın ve yaptığı açıklamaların takipçisi olacağız. Niyazi Nefi Kara’nın açıklamalarını yine milletin takdirine bırakıyorum. Bu tip girişimlere kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi tüm kamuoyu biliyor. Bunu Niyazi Nefi Kara ve onun gibilerde bilsin.

AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer

niyazi nefi kara rıza sümer manavgat manavgat haberleri fetö 15 temmuz darbe girişimi chp akp ak parti haber haberler
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti