Advert

Konyaaltı Belediyesi’nden öğrencilere ‘çevre’ dersi

Konyaaltı Belediyesi atık yönetimi, geri dönüşüm ve iklim değişikliği konularında, okullara yönelik yürüttüğü eğitim çalışmaları kapsamında 19 okulda seminer düzenlendi.

Konyaaltı Belediyesi’nden öğrencilere ‘çevre’ dersi
Bu içerik 106 kez okundu.
Advert

Çevre bilincinin küçük yaşta kazanılacağı düşüncesinden yola çıkan Konyaaltı Belediyesi, yürüttüğü “Atık Yönetimi ve İklim” konulu öğrenci eğitim programına devam ediyor. Proje kapsamında, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı güz dönemi içerisinde şuana kadar 19 okulda bin 760 öğrenciye, “Atık Yönetimi ve İklim Değişikliği” konularında eğitim verildi.

Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında öğrencilere atık yönetimi, atıkların kaynağında azaltılması, ayrı toplanması ve geri dönüştürülmesi, ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar, atık piller, atık elektrikli ve elektronik eşyalar ile evlerdeki tehlikeli atıklar konusunda bilgiler verilmekte. Proje kapsamında son olarak Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldiklerini dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, amaçlarının öğrencilerde çevre bilinci oluşturmak olduğunu söyledi.

Bir ton kağıdın geri dönüşüme kazandırılmasıyla 16 ağacın kurtarılabildiğine dikkat çeken Başkan Böcek, bu nedenle de çevre bilincinin önemini öğrencilere anlattıklarını kaydetti. Atık yönetimi ve iklim değişikliği, atıkların ayrı toplanması ve geri dönüştürülmesi gibi konularda, konusunda uzman belediye çalışanları tarafından eğitim seminerleri verdiklerini dile getiren Başkan Böcek, eğitim-öğretim yılının güz döneminde 35 okulda 4 bin öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi. 

konyaaltı belediyesi manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı