Advert

UNESCO’DAN BAŞKAN UYSAL’A TEBRİK

UNESCO, Yivli Minare Camii’nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Liste’sine kabulü dolayısıyla Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a katkılarından dolayı tebrik mektubu gönderdi.

UNESCO’DAN BAŞKAN UYSAL’A TEBRİK
Bu içerik 150 kez okundu.
Advert

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) Türkiye Milli Komisyonu, Yivli Minare Camii’nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Liste’sine kabulü dolayısıyla Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a katkılarından dolayı tebrik mektubu gönderdi.

Sokakları ve yapılarıyla sadece mimari açıdan değil insanların yaşam şekli, davranışları, gelenekleri ve sosyal yönleriyle Antalya tarihini günümüze taşıyan Kaleiçi’nde Muratpaşa Belediyesi’nin çalışmaları sonuç verdi.

Dünyanın ITB Berlin ve Utcrecht gibi en önemli turizm fuarlarında, Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yaptığı EXPO2016 Antalya’da Kaleiçi’ni tanıtan, YAPEX gibi sektörel fuarlara Kaleiçi’ni taşıyan Muratpaşa Belediyesi’nin çalışmalarının da desteğiyle 24 – 26 Ekim tarihlerinde Paris’te UNESCO Genel Merkezi’nde yapılan görüşmelerde aralarında Yivli Minare Camii’nin de yer aldığı Türkiye’den 10 miras alanı UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne kabul edildi.

Temmuz ayında Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen UNESCO Dünya Mirası Komitesi 40’nci oturumunun son aşaması olan Paris görüşmelerinde Yivli Minare Camii’nin Geçici Liste’ye kabulün ardından UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a tebrik mektubu gönderdi. Prof. Dr. Oğuz, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin sahip olduğu evrensel kültürel ve doğal değerlerimizin dünyaya tanıtılması ve kültürel mirasın korunması konusundaki hassasiyetiniz Milli Komisyonumuz tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Türkiye’nin önemli kültürel miraslarından biri olan üstün evrensel değere sahip Yivli Minare Camii’nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne kaydedilmesi sürecindeki değerli katkılarınız dolayısıyla şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına sizleri tebrik eder, saygılar sunarım.”  

muratpaşa belediyesi ümit uysal unesco manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti