Advert

FETÖ’CÜ Vakıftaki AKP’liler Açıkça Korunuyor

Gaye Eğitim Sağlık Spor ve Çevre Vakfı Mütevelli Heyetindeki isimler hakkında işlem yapılmamasına tepki gösteren CHP’li Kara, “AKP’nin FETÖ mücadelesi samimi değil, sulandırılıyor” diyerek Hükümete yüklendi.

FETÖ’CÜ Vakıftaki AKP’liler Açıkça Korunuyor
Bu içerik 1496 kez okundu.
Advert

677 numaralı KHK ile yeniden açılan Gaye Eğitim Sağlık Spor ve Çevre Vakfı Mütevelli Heyetindeki isimler hakkında işlem yapılmamasına tepki gösteren CHP’li Kara, “AKP’nin FETÖ mücadelesi samimi değil, sulandırılıyor” diyerek Hükümete yüklendi.

On gün ara ile Antalya’da faaliyet gösteren Gaye Vakfı ve Vakfın Üniversitesi olan Uluslararası Antalya Üniversitesi’ni TBMM gündemine taşıyan CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Hükümetin FETÖ mücadelesinin samimiyetten her geçen gün daha da uzaklaştığını söyledi.

Vakfın Yeniden Açılması Soru İşareti Yarattı

TBMM’ye verdiği ilk önergesinde Vakfın 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası FETÖ bağı nedeniyle kapatıldığını ancak Vakfa ait olan Uluslararası Antalya Üniversitesi’nin faaliyetlerine devam etme gerekçesi ile Mütevelli Heyetinde yer alan AKP’li milletvekili ve belediye başkanları hakkında herhangi bir işlem yapılmamasının sebeplerini soran CHP’li Kara, geçen hafta sunduğu ikinci önergesinde Vakfın 677 KHK ile yeniden açılması ile oluşan soru işaretlerini gündeme getirdi.

Mütevelli Heyetine Dokunulamıyor

Mütevelli Heyetinde yer alan İşadamlarının ifade tutanaklarında Üniversitenin ve Vakfın FETÖ bağının açıkça yer aldığını hatırlatan Kara, “Üniversite için toplanan 150 milyon doların nerede olduğunu açıklayamıyorlar. 2015 yılında, yani milat kabul ettikleri 17/25 Aralık’tan sonra, bir iş adamının mütevelli heyetindeki iş adamları tarafından dolandırıldığına dair açılan bir soruşturma var. Hükümetin elinde kimden ne kadar para alındığı, hepsinin hangi hesaba yatırıldığı, tüm bilgiler var. Soruşturma dosyasında da yer alıyor bu bilgiler. Ama nedense Mütevelli Heyet Başkanı hakkında 1 Temmuz 2016 tarihinde kovuşturmaya yer olmadığına dair karar veriliyor ve dosya kapanıyor” diyerek Hükümetin Mütevelli Heyetindeki kişilere neden dokunamadığını merak ettiklerini ifade etti.

Gaye Vakfının 667 KHK ile kapatıldığını hatırlatan Kara, bu KHK ile kapatılan Rasanet Vakfı ve AKDİM’in geçtiğimiz yıllarda düzenlediği her türlü etkinlikte Gaye Vakfı yöneticilerinin de yer aldığına dair fotoğrafların basında da yer aldığını ancak Gaye Vakfının tüm bunlara rağmen yeniden açıldığını belirtti.

FETÖ Mücadelesini Sulandırıyorlar

Hükümeti FETÖ ile mücadelede samimi olmaya davet eden CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, “Mütevelli Heyetindeki ünlü iş adamları, AKP’li Belediye Başkanı ve Milletvekilleri korunmak için FETÖ ile bağı açıkça ortada olan Gaye Vakfı yeniden açılıyor. Vatandaşı açıkça kandırıyorlar. İktidarın gerçek FETÖ mensupları ile mücadele ettiği filan yok. Süreci açıkça sulandırıyorlar” diyerek tepkisini dile getirdi.

 

niyazi nefi kara chp akp fetö antalya manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı